designed for an unknown man

  • 1264
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 yıl önce

sevgiliyi belli etme zorundalığı

*

kimi insanların türlü nedenlerle çevresine, yakın arkadaşlarına ve potansiyel sevgili adaylarına artık "sevgiliden öncesi" devrinin bittiğini haber verme çabası.

"artık bir sevgilim var" ilanı.

bu ilan duyulduğu anda herkeste bir garip durum hasıl olur, artık hic bir sey eskisi gibi olmayacak tır.

sevgilisi olan kişi cümle aleme sevgilisi olduğunu belirtir ki, "bundan sonra planlarınıza beni dahil etmeyin, zira ben o hiç birinizin bulamadığı muhteşem ve ideal sevgili ile beraber olacağım, onla içip onla sıçacağım" demek zorunda kalmasın.

böylelikle iş yerinde arkadaşlar "çıkışta ne yapıyoruz" sorusunu ona sormazlar.

anneler çocuklarının sevgilisiyle yiyeceğini bilir, bir tabak az koyar, yemeğe gelse de ışık hızıyla sofradan kalkıp sevgili ile buluşmaya gideceğine hazırlar kendini.

kankalar çok sevdikleri arkadaşlarını sevgili bulunca arayip sormayan arkadaslar kategorisine yavaş yavaş sokarlar.
yok olduğu her muhabbette, alışverişte, manikürcüde, ocakbaşında, içki sofrasında sitemle anarlar onu "bu gereksiz sevgili de nereden çıktı" diye.
onlara göre o artık ihtimal veren sevgili icin arkadas satan insan olup çıkmıştır. yine de umutsuzca ağzından sevgilisinin adı düşmeyen arkadaşlarını ellerinden geldiğince yeniden aralarında görmenin formüllerini ararlar, "uzun zamandır görmüyoruz, özledik", "oğlum sevgilini de al gel", "kızım merak ediyoruz, kim bu" falan gibi.

ama bilmezler ki geldikleri ilk andan itibaren yan yana gelecege umutla bakan sevgili durusu ile otururlar, bir tuhaf sessizlik hakim olur, konu açılmaz. hem çoğunlukla sevgili gelince sorun çıkar, samimiyet kıskanılır, arkadaşınızın sizinle eğlenmesi, gülmesi "sevgili kişisi"ni hasetinden çatlatır, uyum sağlayamaz, somurtur soğuk soğuk sizi süzer.

sevgili gelmezse, kendi tek gelirse de ayrı bir eziyettir, 2 dakikada bir ya mesaj gelir, ya arar, hepinizi irite eder bu hesap soran sevgili.

yani sevgilisi olduğunu belli eden birini duyduğunuzda bunlara hazır olacaksınız ve malesef ayrılana kadar onlar sabredeceksiniz, ta ki hüngür şakır ağlamaya yine size geri dönecekleri ana kadar.

ha bir de farklı boyutu da var işin elbette..
çok güzel sohbetler ettiğiniz, msnde sizinle sabaha kadar oturan, accık da flirt eden kişi birden sizinle daha az konuşmaya başladıysa, artık daha az online oluyorsa ve bu duruma canınız sıkılıyor ise merak etmeyin, yakında kişisel iletisinde kalpler, böcükler göreceksiniz, size de bir şekilde belli edecektir sevgilisi olduğunu.
hatta iş bazen öyle acıklı bir duruma gelir ki, size "kusura bakma seni msnden siliyorum, neden diye sorma silmem gerekiyor" gibisinden laflar bile edebilir, işte o zaman anlarsınız ki kiskanc sevgilisine msn şifresini bile verecek kadar köle olmuştur o kişi.

demem o ki sevgiliyi belli etme zorundalığı, hem bildirenin hem de bildirilenin girdiği sevimsiz bir "sevgiliden sonrası" devrinin start butonu gibi bişeydir.

(bkz: sevgilim var)
(bkz: sevgilim var alt metni ile konusan insan)
(bkz: sevgilim var o yuzden seni isteyemiyorum)
(bkz: kizlarin iliski yasadiklarini ilan etme saplantisi)
(bkz: sevgili bulan kadinin diger erkeklere yaklasimi)

devamını okuyayım »