devrim on air

  • 56
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 ay önce

yazarların hayallerini gerçekleştiriyoruz

girilerin tamamına yakınını okudum. pek yardımcı olabileceğim bir şey bulamadım ya da gözümden kaçtıysa bilemiyorum ama benim hayallerimi duyunca özdeşleşen bir şey varsa muhakkak yeşillendiriniz.

şimdilik iki hayalim var;

öğretmen okulu çıkışlıyım ve öğretmen değilim. bu mesleğe inanılmaz saygı duyuyorum. özellikle kırsalda göreve başlamış genç öğretmenlere. gelelim hayalime;

- imkanları kısıtlı bir dağ okulu bulup öğrencilerinin elimden geldiğince ihtiyaçlarını karşılamak istiyorum. malum işten güçten, yaşadığım tokat iline yakın bir yer olması önemli. varsa buralarda genç bir öğretmen kardeşim, iletişim kuralım ki, önümüzdeki döneme kadar bir organizasyon düzenleyebileyim.

eğer destek olmak isteyen çıkarsa da para göndermek yerine önlük, ayakkabı ya da kırtasiye malzemeleri göndererek hayalime ortak olabilirsiniz.

diğer hayalimi kendim gerçekleştiririm ama anlatıyım;
-evleneceğim zaman şatafatlı bir düğün yerine yaşadığım memlekette (o zaman neresi olur bilinmez) kent meydanına bir yeryüzü sofrası kurmak ve zengin, fakir, dost, düşman hiçbir ayrım gözetmeksizin akşama kadar herkesin karnını doyurmak. maddi olanakları sağladığım zaman ise bunu her hafta gerçekleştirmek. evlenmeme daha çok var ama o sofraya sizler de bir editle davet edilmiş olacaksınız zaten.

devamını okuyayım »
05.07.2017 13:15