devrimici

  • anadolu çocuğu (313)
  • 602
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 yıl önce

ahmet davutoğlu

yüz yıl önce bizi felaketlerden felaketlere gark eden, on yılda on ülke kaybeden, özür bile dilemeyen o ittihatçı üç paşa'nın iktidarı ne kadar despot, sığ ve beceriksizse; şahsının başını çektiği dış politika "derinliğimiz", manevralarımız o kadar sığ.

yüz yıl önce eldekiyle başarılması mümkün olmayan turan imparatorluğu rüyasına telef edildik. şimdiyse neo osmanlıcıların hayallerine telef ediliyoruz.

halk bütün bunların sorumlusunun kim olduğunu gayet iyi biliyor. halk katillerin kim olduğunu gayet iyi biliyor. o hesabı soran halk, sadece "esedçi"lik imasıyla hedef gösterdiğiniz arap alevileri de değil üstelik; size reyhanlı'da % 68'leri, akçakale'de % 85'leri vermiş halk.

bunları yanıtla ahmet!

suriye'nin iç savaşına bizi niye sürükledin ahmet? ürdün de mültecileri kabul etti; o niye bizim durumumuzda değil ahmet? niye cihatçı teröristlerle, kafa kesen paralı köpeklerle kol kolayız ahmet? niye bir milyonu aşkın kaydı kuydu olmayan suriyeli ülkenin her tarafına dağıldı ahmet? neden benim de birinde yaşadığım güney illerinde hemen her ülke ve örgütün ajanı, tetikçisi cirit atar oldu ahmet? niye mit ajanları işi gücü bıraktı ülke sathında suriyeli peşinde koşuyor ahmet?

bizden esirgediğinizi niye suriyelilere aybaşı dağıtıyorsunuz ahmet? bana zamanında vermekten imtina ettiğiniz öğrenci desteğini niye üniversitelere emirle doluşan suriyeli çapulcu tipler topluyor ahmet? bizim asli görevimiz öso adındaki terörist yapıya yatacakları kadınları bile sağlamak mıdır ahmet?

can güvenliğimiz niye yok ahmet? biz sizin için savaş maliyeti miyiz ahmet?

sınırımıza noldu ahmet? akdeniz'in dibine gömdüğünüz uçaklara, politikalarınızla katline giden yolun taşlarını döşediğiniz gaziantep, reyhanlı, akçakale kurbanlarına rağmen niye bizi savaşa sokamadınız ahmet? halk senle yürümüyor mu ahmet? "suriyeli müslüman kardeşlerimiz" edebiyatı satmıyor mu ahmet? gazze için ağlarken reyhanlı için gülmen garip kaçmıyor mu ahmet?

dünya dengelerini yanlış hesaplamış olmayasınız sör derin ahmet? "bugün yarın gidecek" dediğiniz esad iki yıldır direniyor ahmet? rusya, çin ve iran'la niye gerildik ahmet? amerika savaşa girmiyor mu ahmet? birleşmiş milletler "esad değil, muhalifler kimyasal silah kullandı" diyor ahmet? ne diyorlar ahmet? sahi bir ermenistan vardı ahmet? küsen bir azerbaycan vardı ahmet? sünni dolunayı olacaz diye ülkecek top olmuş olmayalım ahmet? şii hilâlinin sivrilmiş uçları bize batıyor olmasın ahmet? bağdat'la köprüleri de bunun için yakmamış mıydık ahmet?

güneyimizde yeni bir yugoslavya kimin işine geliyor ahmet? tüm bunlardan ne çıkar umdunuz ahmet? "suriye'ye bir şamar oğlanı atarız, yolları da bizim müteahhitlere yaptırırız, işleri bizim şirketlere paslarız" diye mi düşündünüz ahmet? niye bunları gözden kaçırıyorsun ahmet?

sahi sen niye biz yurttaşları utanmadan tehdit ediyorsun ahmet? neyi, neden sansürlüyorsunuz ahmet? sarıkamış'ı sansürletenlere mi özendiniz ahmet?

madem bu kadar cahilsin ahmetçiğim, sana hatırlatayım:

yüz yıl önce bizi telef edenler işledikleri suçlar yüzünden sayısız düşman kazandı. kimisini ermeniler, kimisini ruslar öldürdü. üstelik onların ipini çekmek için sıra bekleyen sırf ermeniler ve ruslar da değildi. türkiye, ingiltere ve fransa da sırasını bekliyordu.

herkesin akıbeti üç paşa gibi, ceauşescu gibi, kaddafi gibi olacak değil. miloşeviç'i de yazdı tarih. hani başka bir ülkenin iç savaşına taraf olan; orda savaş suçlarını, insanlığa karşı suçları azmettiren; işlenmelerine göz yuman, önayak olan ve en sonunda kendi ülkesini de bosna bataklığına tümden sürükleyen adam. kendi ülkesine işgalci ve soykırımcı damgasını vurdurmayı başaran; büyük sırbistan diye yola çıkıp elindekini de kaybeden o çapsız cahil... sırpların başbuğu olmak için yola çıkıp, tarihe ancak "boşnak ve arnavutların kasabı" olarak geçen beceriksiz... anımsadın mı?

bir şarkı vardı, hatırlar mısın ahmet?

lahey lahey lahey, işte meydaney!
ülkeyi batırdık, affedin ağabey!

devamını okuyayım »