deyip gitti sessizce ihtiyar

  • mülayim ama sempatik (531)
  • 654
  • 16
  • 3
  • 0
  • dün

oğuzhan uğur

birincisi oğuzhancım; 215 sayfa entry diyor adam, 215 kişi demiyor. her sayfada ortalama 10 entry olsa, tahminen ahırda çalıştırıp evinden aldırman gereken kişi sayısı 2150. o göt de, bütçe de sende yok. bitirim ayaklarını geç.

iki: o noktada değilsiniz diye laf sokuyorsun. tebrikler güzel oturtmuşsun bize. ama şunu hatırlatayım sana: kızın biri "paramı vermedi" diye video çekince, ona cevaben "haddim olmayarak bir araba aldım, ömür boyu kredisini ödeyeceğim" gibi bir cümle sarf ediyorsun. ulan daha arabanı peşin alacak paran yok, boyundan büyük işlere kalkışıyorsun. bu cümleyi kurarken seni referans alıyorum.

hangisisin oğlum sen? hiçbirimizin ulaşamayacağı noktalara ulaşmayı başaran mı, yoksa ömür boyu araba kredisi ödeyecek olan biri mi? ya da mevzuya göre karakter değişimi gösteren biri mi?

üç: ciddiye alınmamamız gerektiğini söylüyorsun ama, diğer yandan da psikolojin bozulduğu için ekşi yasakmış sana. bak yine çeliştin gördün mü? madem sike takılacak bir durum yok, yasaklar neden? bozulmuş psikoloji neden?

dört: sözlük yazarlarına toplu giydirime gitmişsin lakin; aramızda yazarlar, elini eteğini öpeceğin yönetmenler, nice karikatüristler, müzisyenler, sanatçılar da var. bizim ne iş yaptığımızı, ne kadar kazandığımızı bilmeden uçma istersen. öyle ergen takipçilerine vereceğin basit bir mesajda geçecek kadar basit bir yer değil burası. senin "trende giriyorum" diye hava attığın olay, bizim burada 20'ye yakın yıldır yaptığımız şey. sen yokken ve şimdi sen varken bile, bir başlıkla ulusal basında ses getirebilen bir topluluğuz. kıskandığımız falan yok yani. rahatla sen.

bir ara ergenekon başlığına göz at. evinden aldırasım geliyor dediğin insanlar, babanı haksız yere evinden aldıranlar, sizden koparanlar için neler yazmış? hem de hukukun olmadığı bu ülkede. neleri göze alarak, neler demişiz haksızlığa uğrayan askerlerimize haksızlık yapanlara?

sosyal sorumluluklar adına da sayısız girişimlerin olduğu bu yere girmen yasak olduğu için; hasta çocuklara umut, yardıma ihtiyacı olanlara yardım eli olduğumuzu falan da görmüyorsun haliyle.

beş: siktir git! daha ağır konuşurdum ama, nasıl olsa kısa zamanda kendi kendini bitireceksin. sevgiler.

tanım editi: yutubır.

devamını okuyayım »