diavolos

  • 80
  • 2
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

6 45 kk ankara

ilk açıldığında gerçekten iyi bir yer olacağını düşündüğüm mekan.

tanımı geçtiğimize göre rahatlıkla devam edelim. şimdi bu adamlar 'kaybedenler klübü' adı altında bir filmle kent fm zamanlarını ve felsefelerini bir şekilde iyi ya da kötü izleyiciye ve kamuoyuna aktardılar. peki filmde de gördüğümüz yalnızlar partisi düzenleyip ya da konserler gibi çeşitli aktivitelerde damsız almamak gibi saçma bir uygulamayı hayata geçirebilecek saçma bir mekan açmak nedendir (herhangi bir aktiviteye katılıp da geri çevrilmedim bunu da belirteyim zira)? hadi bu adamlar isim hakkını sattılar diyelim işletme başka birilerine ait olsun. sen, senin felsefene aykırı davranan adını lekeleyen bir mekana nasıl tahammül edebilirsin? filmi sevsem de zaman zaman adını bildiğiniz şahısların karakteri hakkında ciddi soru işaretlerim vardı. kendilerini bir de şenol abimizden öğrenin: http://kalemkahveklavye.com/…ub-press-roportaj.html

şimdi neden bu entariyi girdim ona gelelim. öncelikle 9 aralıkta gerçekleşecek pentagram konserine gitmek istiyorduk. mekandaki bu aptalca uygulamayı bildiğimizden ve biletix'te de gerekli açıklama yapıldığından ("kadın erkek eşitliğine önem verilecektir." maddesi) kendilerini son olarak teyit etmek amaçlı aradık. telefona çıkan hanımefendi! bileti biletix'ten değil mekandan alabileceğimizi söyledi. peki biletix'ten alırsak ve sizin bizi mekana almamanız halinde bilet parasını iade ediyor musunuz diye sorduk. hayır biz etmiyoruz siz biletix'ten alacaksınız gibi bir karşılık aldık. peki biz bu "organizasyon firması etkinlik için uygun görmediği kişileri, bilet ücretini iade ederek etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir." maddesini sizin nerenize sokalım afedersiniz. düpedüz sahtekarlık bunun adı. resmen karşındaki insanı salak yerine koymaktır.

peki sizden alalım. orda da uygulama şu şekilde. biz mekana alınırsak ancak bilet alabiliyormuşuz. peki mekana alınma kriterimiz yanımızda bir hanım arkadaşımız yoksa nasıl olacak diye sorduk. bizim profilimize bakacaklarmış beğenilirse alacakmış arkadaşlar. bak hele bak. birincisi benim kız arkadaşım pentagram dinlemiyor ve ben mekana girebilmek için zorla onu getirmek zorunda mıyım be amına koduklarım? onu da geçtim kapıdaki dalyarak mı benim tipime ve profilime bakacak da karar verecek? bir şeyin seçmesine mi katılıyoruz? altı üstü bir konsere gidicez onun için de sizin onayınızdan mı geçicez? napim gelirken ödüllerimi ve başarı belgelerimi de mi yanımda getireyim at organları?

zaten belli bir süredir burada yazılanlar belli. mekanın ne kadar aptalca bir mekan olduğu, uygulamalarının absürtlüğü ortada. açıkçası böyle bir entari girmeyi düşünmüyordum ne kadar uygulamaya gıcık olsam da. ancak biletix uygulamaları ve kuralları belliyken bir de milleti kandırmaya çalışmaları bardağı taşırdı. gitmeyin ve para kazandırmayın derim. bu tabi ki benim fikrim. ha bana "sanane amına koduğum gitmezsen gitme ne ağlıyorsun" diyecek suser arkadaşlara da tek bir cevabım olacaktır. "freedom of speech". selametle.

edit: ulan adamlar utanmadan bir de ortalıkta dolaşan söylentilere! açıklama getirmişler. (bkz: link. rezilsiniz arkadaş ya valla bunun adı tam bir denyoluktur. (voxel'e teşekkürler)

devamını okuyayım »