dingildekrna

  • azimli
  • hırçın golcü (287)
  • 1983
  • 5
  • 2
  • 0
  • 6 gün önce

bir türk kadınının taciz günlüğü

tanık olduğum tacizi anlatmak istiyorum:

otobüsteyim, 4 kişilik yerde oturuyoruz. oturuyoruz dediğim karşımda 19-20 yaşlarında genç bir kız ve ellilerinde bir adam var. adamı kızın bir akrabası zannediyorum. çünkü kızla o kadar samimi ki, pek oralı değilim. adam kıza üniversitede hangi dersleri aldığını, mezun olunca ne yapacağını falan soruyor. bu esnada bir elini kızın bacağına koymuş (kızın üzerinde mini etek var, bu önemli mi, yine de söyledim.) kartvizitini veriyor. beni her zaman arayabilirsin diyor. ineceği durağı kaçırıyor adam, aman olsun falan diyor. neyse sonra indi, kız sıkıntıdan kurtulduğunu belli eden bi hareket yaptı. otobüsün ortalarından kızın arkadaşları geldi. ne diyordu o adam, biz kaçtık hemen dediler. kız herifi tanımadığını, birden muhabbete girdiğini, engel olamadığını söyledi. yanımdaki orta yaşlı kadın ben araya girecektim aslında falan dedi. ne olup bittiğini bi ben anlayamamışım sanırım. hayır, herif yaşından başından utanmıyor, e be kızım sen de desene ''bak beyamca yaşından başından utan, kalk git tepemden.''

susmamalı böyle durumlarda, sineye çekmemeli de... de işte çekince oluyor, korku oluyor. bazı insanlar hiç utanmıyor.

şimdi sözlükteki bu ciddi meseleler karşısında bile dalgacı tavrını bırakmayan zibidilere gelelim, he bir de hetero iseniz dikkatinizi verin buraya: bir sakallı dayının arkanızdan ''off, ılık bu, göt de göt, iyi sikilir'' dediğini düşünün. ne hissettiniz? işte kadınlar da taciz edildiğinde böyle hissediyor.

edit: bu arada ''akraba''sı olduğu için taciz edilebilir demek istemedim. orada kendisinin rızası olduğu gibi bir anlam çıkmalı. tabii benim anlattığımda yok, orası ayrı. not: sosyolojik bir araştırma yapılsa tacizin ilk görüldüğü yerler akrabalık ilişkileri olur büyük ihtimalle.

devamını okuyayım »
25.04.2014 17:16