ditriell

  • azimli
  • anadolu çocuğu (324)
  • 1031
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

her saniye her yerde müzik dinlemeliyim gençleri

müzik dinleme hevesi ve heyecanıyla dolu gençlerdir bu gençler. kimi zaman bu güdüleri azar evlerinde biriktirdikleri mp3 leri neyse artık toplayıp bir haftalık ürünlerini çıkarmış olurlar . otobüslerde kulaklığını takıp otobüs ahalisiyle bağlantıyı koparmak , yanınızda oturanın öksürüklerini , hıçkırıklarını, ağız şapırdatmalarını , saçma sapan muhabbetlerini , yapmacık gülüşleri , öğüt veren bilmiş teyzeleri duymaktan daha akıllıca,nnormal bir davranıştır. mp3 çalmayan adam da otobüse binince uyur mesela , bunlar için toplumla bağlantıyı koparmak için uyuyolar nankör , şuursuz ,sorumsuz andavallar zırvalamalarına girişmek yersizdir . uykum geldi uyudum , müzik dinleyesim geldi müzik dinledim kardeşim .

misal istiklalde yalnız başına yürümenin zevki kulağındaki müzikle beraber gelir. yoksa yüzlerce kişinin uğultusu , üstüste binmiş sesleri bazı kısımlarda müzik marketlerin bangır bangır çaldığı şarkılar ki hep aynıdır çoğu zaman ( o bölüme gelince koşmaya başlayasım gelir inceden gotan project sanırsam , hoşuma gitmediğinden değil tabi ) kişinin psikolojisini zedeler rahatsız eder en basitinden .

sözün kısası , bu gençler bağlantıyı koparıp koparmama husunda bi seçeneğe sahiptir , hem de müzik dinlemek gibi gayet ruhi tatmin sağlayan bi hareketle. türk gencinin endişe verici hali diyince akla gelecek en son imgedir kalabalık bir ortamdan müziğiyle kendini soyutlamış genç .

tabi her insan ın moralman bu gençlere kıl olduğu vakit olabilir , misal yanımdaki şahsın dinlediği şarkının baslarını ben içimde hissediyorsam , bir dellenme, cinnet durumu gelmesi çok mümkündür.

edit : efendim gitgide azaldığını hissettiğim duyma yetim ve çınlayan kulaklarımdan ötürü heşeyi ruhi tatmine bağlamanın doğruluğu üzerine derin şüphelere düştüm ki bu gençler başlarına gelmeden böyle bi felaket, fazla açmayın olm mp3 çaların sesini sağır oluyosun resmen çok sinir bozucu bi durum bak cidden, ağız şapırdatmaları da müzikle harmanlanıyo artık ister istemez` :zike zike`

devamını okuyayım »