dogubatisentezi

  • 348
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

türkiye

elinize sağlık efendiler, bir çuval inciri berbat ettiniz.

huzuru erittiniz, umudu bitirdiniz, güveni kırdınız, insanların üç kuruşluk hayallerini yerle bir ettiniz. tek derdi ailesiyle, sevdikleriyle huzur içinde yaşayıp gitmek olan insanların omuzlarına taşıyamayacakları yükler yüklediniz.

otobüse "selamun aleyküm" diye binip, "merhaba" karşılığını alan emekli amcaların ayak üstü sohbetlerini ellerinden aldınız. farklı dünya görüşlerine sahip dostların ülke gündemi üzerinden birbirleri ile tatlı atışmalarını onlara çok gördünüz. herkesi taraf olmaya, köşesine çekilmeye, safları sıklaştırmaya zorladınız.

insanların "kafa kağıt"larını cüzdanlarından çıkarıp alınlarına yapıştırdınız, adaletin gözlerindeki bağı çözdünüz. liyakatı sadakatin altında ezdiniz. bu toprakların umudu olacak gençlerin umutlarını bu topraklara gömdünüz.

düz vatandaşın psikolojisini, park yeri için cinayet işleyecek derinliklere mahkum ettiniz. oyunu savaş, savaşı oyun haline getirdiniz. spora, sanata, müziğe etiketler vurdunuz, eğip büktünüz, para ile kirlettiniz.

uzaklaştırdınız, ötekileştirdiniz, soğuttunuz, yalnız bıraktınız. burayı "yaşanacak yer" iken, "mecburen yaşanan yer"e çevirdiniz.

yatacak yeriniz yok...

devamını okuyayım »