don isidro parodi

  • aklıselim (553)
  • 670
  • 2
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

erkekleri itici yapan detaylar

erkekleri itici yapan detayların çoğu kadınlar yaptığında da itici olan detaylardır. yalnız bazıları vardır ki, sadece erkeklere özgüdür. yapı itibariyle kimileri kadınların asla yapamayacağı şeylerdir çünkü.

özellikle ortaokul yıllarını anımsayan arkadaşlara hemen tanıdık gelecek bir örnek verebiliriz.

ergenliğe yeni adım atmış ya da atmakta olan orta bir ya da ikinci sınıftaki çocuklar derste masum masum önlerindeki deftere imza çalışması yaparken rehberlik öğretmeni çıka gelir. elinde artık o zamanın en ünlü ya da promosyon sevdasındaki marka her ne ise o markalı hijyenik ped'den bir minik koli vardır.

erkekler dışarı çıkartılmış, sınıfta sadece kızlar kalmıştır. - bunun bir sonraki aşaması prezervatiftir ama henüz bana rast gelmedi. sanırım ortaokul ya da liseyi bir kere daha okumayacağımdan rast gelemeyeceğim. artık çocuğuma kısmet... - kızlara -bize- olabildiğince işin suyu çıkarılmadan, olabildiğince bilimsel ama bizim anlayabileceğimiz dilde konu anlatılır. gereklilikleri, bundan korkmamamız gerektiği, hijyenin hayatımızdaki rolü vb. konular anlatılır. dersin kalan yarısında da kızlar çıkartılır ve erkekler alınır sınıfa. biz gayet başımız öne eğik, elimize tutuşturulmuş -niyeyse- hijyenik pedleri bir tarafımıza saklama telaşıyla sınıftan çıkarken erkekler kıs kıs gülere sınıfa girerler. artık onlara ne anlatılır bilemem ama gelen sesler pek bi eğlendikleri yönündedir.

bazı kızlar daha sulak yerde yetiştiğinden konuya hakim bir şekilde gruplar halinde çevrelerine topladıkları arkadaşlarına konu ile ilgili engin bilgilerini aktarır koridorda. -genelde bu kızlar nedendir bilemem diğer kız arkadaşlarına göre daha kısa etek boyuna sahiptir. çevrelerinde konuyu ağzı salata tabağı gibi açık şekilde dinleyen kızlar ise dizlerinin altında ve hatta neredeyse ayak bileği hizasındaki jileleri ile aslında en iyi dinleyicileri olurlardı bu kısa etekli kızların. (biz ortaokulda jile giyerdik. böyle mini mini mürebbiyeler olarak dolaşırdık etrafta) –

velhasıl kelam, tüm sınıfın erkekli kızlı olarak bir araya geldiği bir sonraki derste görün siz şamatayı. bir şekilde eline o pedlerden birini geçirmiş arka sıralardaki çocuk tüm sınıfa karın ağrısı taklidi yapar, kıvranır, pedin kanatlarını açar, havada uçurur gibi yapar, ön sıralarda saçı çekiştirilerek sıkı sıkı bağlanmış en çalışkan kız öğrenciyi taciz eder ve tüm sınıfa konu ile ilgili yalan yanlış bildiklerini aktarırdı.

burada zannediyor musunuz ki itici olarak bu hayta, yaygaracı çocuğu örnek vereceğim? hayır…

işte tam bu anlarda sınıftaki şamatayı sessiz sessiz izleyen, kollarını açık ders kitabını kapayacak şekilde kavuşturmuş, gömleğinden ceketine, kravatına her şeyi gıcır gıcır olan, sonuna kadar iliklenmiş gömleği boğazı iz yapmış bir çocuk vardır orta sıralarda oturan. başı eğiktir, derslerine karşı ilgisi nedeniyle arka sıralara atılmamış ama uzun boyundan dolayı da en ön sıraya konulamamıştır. -bu ortada kalmışlık ona gelecek yıllarda da hep kambur durmayı yadigar bırakacaktır.-

işte bu bahsettiğimiz çocuk kıs kıs güler… evet, yan yan yaygaracı çocuğa ve kızların tepkilerine bakar ve başı öne eğik bir şekilde kıs kıs güler. kızlara ve erkeklere karşı hep eşit mesafe durur.

hayatı boyunca hiçbir zaman o kadar yırtık bir çocuk olmayacaktır ama zekası el verdiğince her bel altı konuya, espri olmasa bile kıs kıs gülecektir çizgi filmin birindeki değerli gibi. işte bu değerli gülüşü hayat boyu silinmez suratından.

şahsım adına en itici detay budur erkeklerde gördüğüm. bunu her kadın fark etmez. ama adını koyamadığı bu şeyden rahatsız olur. erkekler için ise detay bile olmayan bir duruştur bu.

hiçbir zaman dolu dolu kahkaha atabilecek kadar özgüvenli; bu tür olayları yani seksi, cinselliği ve bu cinselliğin getirdiği bedensel devinimleri doğal karşılayabilecek kadar olgun olamaz.
yaradılış mucizesi ise asla kafasını yormayacağı bir mevzu olarak kalır.

(edit: imla, satır arası, vb.)

devamını okuyayım »