dopermen

  • 12524
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

cizre'de öldürülen miray bebek

iki entryden alıntı vereceğim, arsızlığı, yüzsüzlüğü teşhir etmiş olayım:

"biz insani hasletlerimizi kaybetmedik. bu çocuğu bir türk devlet görevlisinin öldürdüğünü kanıtlayın, bunun bilinçli, sistematik bir organizasyon tarafından yapıldığını kanıtlayın, ben, yıllarca sözlükte pkk terörüne karşı insanları bilinçlendirmek için yazan çizen ben, özür dilemeye hazırım.

bizler, türk milliyetçisiyiz, canavar değiliz. pkk'lı mankurtlaşmış teröristler gibi duygularından arındırılmış ölüm robotları değiliz. son pkk'lı teröristin de öldürülerek etkisiz hale getirilmesi için canımı vermem gerekiyor ise gözümü kırpmadan canımı verecek bir insan olarak söylüyorum bu sözleri. "(bkz: #57239573)

aynı eleman, "insani hasletlerini kaybetmediğini" öldürülmüş bir çocuğun arkasından, çocuk da kürt olduğu için, "türk milliyetçisi" olduğunu vurgulayarak yazan aynı eleman ha, bundan 3-5 ay önce cizre'de çoluk çocuk öldürülürken bak ne yazıyordu:

"..ve evet anlamayacağız sizi, zira siz yıllardır bizi hiç anlamadınız, devlete karşıyız dediniz, türk insanını katlettiniz. evet ümidinizi kesin. acınız acımız değil, ölünüz ölümüz değil, ve en önemlisi siz de bizim kardeşimiz değilsiniz."
(bkz: #54682590)

insani haslet. canavar. türk milliyetçisi. bir daha cümle içinde kullanalım şimdi.

devamını okuyayım »