dragoners

  • 2339
  • 17
  • 6
  • 1
  • dün

fringe

--- spoiler final ---

kötü bir final yapmadı ama dizinin ilk bölümü, son bölümünden nasıl iyi olabilir onu anlamıyorum. fringe'in ilk bölümü kafa yedirtmişti. ama finalde beklenen oldu. ilk sezondan bu yana gördüğümüz ilginçlikleri toparlayıp kullanmaları gayet başarılı. eğer bunu da yapmasalardı "bırakıp gidin" diyecektim. genel olarak: dizi çok güzel noktalar oluşturuyor ancak o noktaları nasıl kullanacağını bilmiyor gibi geldi bana. yani olivia'nın bütün şehrin elektriğini alacak gücü var amına koyayım da onu yaptıktan sonra windmark'ı iki araba arasına tost yapması gayet basit. bilimkurgu dedik abi. büyük düşünsenize.
-----edit başlangıcı:/ (bkz: fringe çok bozdu) diye geyik yapacaktım. şuraya iliştirdim./:edit sonu-----
astrid'in isminin güzel olduğunu söyleyen walter amca, gözümsün.
bir şeyi eklemeden bırakmayacağım. bu dizide peter bishop rolü yerine gözümde canlanabilecek başka bir aktör yok. kesinlikle joshua jackson'mış bu. onun için bir karakter yaratılmış resmen.
fauxlivia'nın olivia'ya büyük takarı var aslında. neden bizim gördüğümüz olivia sürekli çirkin gelirken o hatun yaşlı halde bile taş onu anlamıyorum. neden taş olanı izlemedik lan? böyle renkli eğlenceli, komiklikler, şakalar, göte şaplaklar falan. gayet hoş olurdu oysa.
neyse toparlayım artık. lost gibi bozmadığı için sevindim. bir battlestar galactica finali izleyemediğim için üzüldüm. çünkü bu dizinin konusu gayet yeterdi buna. ancak ben de diğer müdavimler gibi, özleyeceğim. güzel zamanlardı fringe. hoşçakal. zihnimde.

--- spoiler final ---

edit: kötülenecek bir şey yazmamışım aslında.

devamını okuyayım »
19.01.2013 13:02