dravenpoe

  • 31
  • 3
  • 2
  • 0
  • 4 gün önce

17 yaşındaki iremin ailesi tarafından katledilmesi

çocuk yaşta zorla evlendirilmek istenen ve 5 aylık hamile olan irem bahçe, mersin’deki evlerinin banyosunda babasına ait ruhsatsız tabancayla başından vurulmuş olarak bulundu. olayla ilgili gözaltına alınan 7 kişiden ağabey, m.a.bahçe, kız kardeşini aile meclisinin kararıyla öldürdüğünü söyledi.

haber linki: https://www.birgun.net/…0?__twitter_impression=true

el birliğiyle bir kız evlat, bir kardeş katledilmiştir. rızası olmadığı halde evlendirilmek isteniyor diye. ne oldu başınız göğe erdi mi? bu utançla yaşayın bir ömür. katilsiniz.
ne çok yaratık var böyle öldürmekten konuşan, tehdit yağdıran, başkaları karışmazken başkalarının hayatına burnunu sokan, bir halt olacakmış gibi cinayet işleyen. öldürmek ve yaşatmak sizin işiniz mi? sizler kim olduğunuzu sanıyorsunuz? yaptıklarınız yanınıza mı kalacak sanıyorsunuz??

ek: bir de gelmiş ne güzel duyar kasıyorlar diyor, yok evlendirildiği için değil de ortada bırakıldığı için bla bla... (bkz: #108380347)
yahu her şey kızın çocuk yaşta evlendirildiği bir cehaletle başlamadı mı? cehaletin ortası mı var, başı var sonu var. al işte örnek. ne boş yaptın. sordun mu o kıza hayali neydi ne okumaktı ne olmaktı? nasıl yaşamaktı? bir başkasının yaşamı hakkında ahkam kesmek bu kadar kolay işte. görüyorsunuz. bu da bir başka cehalet!

devamını okuyayım »