drenia

  • 205
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

baban ne iş yapıyor diye soran ilkokul öğretmeni

serbest meslek deyince tamam da ne yapıyor yanii?? diye devam ettiren öğretmendir. ilkokul-lise-üniversite her yerde barınırlar.

lisede yakın arkadaşım babasını motosiklet kazasında kaybetmişti. soran öğretmene elektronik mühendisi diye cevap verirdi. eh, yalan değil ya adamcağız mühendismiş. sonrasında hep hüzünlenirdi, kıyamaz sarılmak isterdim dersin ortasında.

üniversitede bile nerede oturuyorsunuz, hangi liseden mezunsunuz ve ailenizde doktor var mı? sorularını yönelten bir anatomi hocamız vardı. istanbullu, robert mezunu, anne baban doktorsa mükemmel. gelişmemiş şehirden gelme, anadolu lisesi mezunu, ailenin ilk doktoruysan dudaklarını büzüp üstten bakardı. etiketçi kadın. hatta aynı kadının bir vukuatı var ki hala içim acır düşününce. bir arkadaşımız babasını kaybetti. daha 2 hafta oldu olmadı. derste 80 kişinin ortasında "eh hayatta ölüm de var, herkesi kurtaramıyoruz. bakın x arkadaşınıza babası öldü şimdi ne halde" dedi. kızcağız belki azıcık nefes almak, farklı şeyler düşünmek için derse gelmiş. çat diye böyle örnek verilir mi? böyle bir empatisizlik olabilir mi gerçekten? gözleri dolup hemen dersi terk etmişti.

devamını okuyayım »