drina

  • 251
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

eskişehirspor

trollük peşinde olan ergenleri es geçiyorum da samimi bir şekilde bu başlığa gelip “şampiyonluğumuz gitti” diyenleri anlamak mümkün değil.

soruşturma başladıktan hemen sonra eskişehirspor; adı şikeye karışmış bülent uygun,ümit karan gibi isimlerin sözleşmesini fesh etti. avrupa kupasından men edildi.maddi,manevi kayıplar yaşadı.3 temmuz 2011’in cezasını çekti ve halen de çekiyor.

italya’daki temiz ayaklar operasyonuna benzer sonuçlar – küme düşürülme,puan silme- isteniyor da, italya’da bu şike soruşturmasına dair herhangi şaibeli bir haber duydunuz mu?örnek vermek gerekirse ; italya’da bu soruşturmayı yapan savcı ve polislerin “kendilerine has” hedefleri olan “papazefendiye” bağlı bir tarikatın üyesi olduğu iddia edildi mi? berlusconi’nin juventus divan kuruluna müdahil olmaya çalıştığını gösteren tapeler yayınlandı mı? inter’in başkanı çıkıp “papazefendinin tarikatı, juventus başkanı’ndan 50 milyon euro istedi, vermeyince de operasyon yaptı” tarzı açıklamalar yaptı mı?

ayrıca “cas” denilince aklınızda nasıl bir şey canlanıyor? böyle mahkeme-i kübra her kararının ilahi bir emir olduğu, üyelerinin her türlü suçluyu bulup çıkaran süper kahramanlar olduğu bir kurum mu canlanıyor aklınızda?adamların hedefi futbolda şikeye karşı sıfır tolerans gösterme üzerine kurulu .kararlarını; polis soruşturmasının ve yerel mahkeme kararları ışığında veriyorlar. nereden bilsin adamlar- veya bilse bile ne yapsın- senin hukuk sisteminin kötü bir ilkokul müsameresi olduğunu.

kısacası “şeriatın kestiği parmak acımaz” ama ortada ne şeriat, ne adalet, ne güvenilir savcılar/polisler, ne doğrusu düzgün bir soruşturma,ne de herhangi bir çözüm var. sadece “bak parmak tam kesilmedi iyice kesin, kökünden kesin hatta elin tamamını kesin” diye ortalarda dolaşan bir güruh * var.

devamını okuyayım »
29.01.2015 13:23