drkobay

  • azimli
  • hırçın golcü (269)
  • 1779
  • 3
  • 3
  • 1
  • bugün

x files

yıllar sonra tekrar başladığım, fringe gibi kendinden sonra yapılan bir sürü diziye ilham kaynağı olmuş dizi.
bölümleri hakkında izledikçe notlar ekleyeceğim aşağıya.

-1. sezon 23. bölüm, otizmli yardımcı oyuncuların performansı çok iyiydi. inandırıcı, abartıya kaçmayan, dokunaklı bir performans. insan hayret ediyor. her bir bölümü film olabilecek katmanlı bir dizi, her sezon 20 küsür bölüm. chris carter bunları nasıl yazmış. tamam senaryolaştırmada genelde birkaç kişi ile beraber yazıyor ama. öykü neticede bu adamın. ben bu diziyi çocukken ne boş izlemişim, izledikce o zamanlar neleri göfemediğimi anlıyorum şimdi. dalga geçiyoruz tiyr alıyoruz bu dizinin efektlerini ama, aslında önemli olan bu diziyi güzel yapan karakterler, dialoglar, hikayeler, oyunculuklar ve her bölümünde ayrı bir korku öğesi yaratan yazarın yaratıcılığı. bu dizi zamanında her yaptığı ile ilk oldu. bu diziden etkilenip ne yeni diziler filmler çekildi. alkışlamamız gereken yaratıcılık.

-2. sezon 2.bölüm bundqn sonra biftekleri mi welldone olarak sipariş etmeme neden oldu. tesekkürler bölüm canavarı, teşekkürler bağırsak kurdu korkusu.

-5. sezon 10. bölümü komik ve eğlenceliydi, anabelle benzeri bir hikaye.

-5. sezon 20. bölüm santranç şampiyonu ile molder'ın bay watch hakkındaki dialogu*

-6. sezon 3. bölüm inanılmaz bir bölümdü, bermuda şeytan ücgeni, ikinci dünya savaşı, zaman loop kıskacı vs bir sürü öğe barındıran, heyecanlı, ve ilginçtir ki (büyük ihtimalle başka bir yönetmen yönetmiş) değişik kamera planları olan bir bölümdü.

-6. sezon 6. bölüm, eğlenceli, klasik perili kösk hikayesi, biraz baysa da fena değildi. normal akan buyuk hikaye dışındaki bu tarz spinoff bölümler güzel oluyor.

-6. sezon 19. bölüm, duckhovny'nin bizzat yazdığı ve yönettiği, eğlenceli ve kült bir bölüm, baseball temalı.

-7. sezon 12. bölüm, bu bölüm için bile gelmiş geçmiş en iyi dizi diyebilirim, daha o yıllarda found footage veya mockumentary tarzını denemiş.

9. sezpn 18. bölüm: losttaki ufak adamın oydanığı, brady bunch bölümü. mulder ve scullysiz bir bölüm, tam yeni karakterlere alışmaya başlamışken, dizi final yapıyor.

devamını okuyayım »