dungangadunganga

  • 1495
  • 2
  • 1
  • 0
  • 3 gün önce

bjk çarşı

ben böyle aklı kemale ermemiş insanlardan/taraftarlardan nefret ediyorum. elbette tüm bir taraftar topluluğunun aynı şeyi söylemesini, olaylara aynı gözle bakmasını bekleyemeyiz. ama durum çarşı'nın sitesi olunca insan biraz uygarlık bekliyor. özenli olunmasını bekliyor. bir şey söylenip, sunulduğunda o sitede, "acaba ne anlatmak istedik?" diye dönüp bakın bi'!

sana ne lan fenerbahçe'nin şampiyonluğunun alınıp trabzon'a verilmesinden? ya da başka bir şey olmasından? bununla mı mutlu olacaksınız? bu mudur sizin kendi takımınızı sevmeniz? sonra bir gün biri çıkıp size "fenerin başarısızlığı, kendi başarınızdan daha mutlu ediyor sizi" dendiği vakit köpürmeyin. "harbiden öyle. yemişim beşiktaşı. ben fenerin başarısızlığına endeksliyim" diyin gitsin. dürüst ve samimi olun.

şu "ülkede şikeyi bir fenerbahçe yaptı" gibisinden de davranmayı bıraksak ya artık. temizlenecekse hepsi temizlense ya. kendi takımımız beşiktaş en başta gelecek şekilde. gerçekçi olmak lazım, elbette en büyük rakiplerimizden birinin düştüğü durum bizim için "fener için çok üzülüyorum yææ" denilecek bir konu değil. ama biliyoruz ki hepimiz bu çamura bulanmışız. hepimizi bu kirliliği paylaşıyoruz.

kendi adıma utanıyorum ve gene kendi adıma özür diliyorum tüm futbol camiasından. nasılsa bir gün beni göreceksiniz inönü tribünlerinde, belki de o giriş sayfasını yazan adamla omuz omuza, bilemem. ama şimdiden ben özür diliyorum.

bana ne lan trabzonun şampiyon olmasından, ben olmadıktan sonra.

aklım almıyor...

devamını okuyayım »
11.07.2011 11:50