dunyayi kurtaracak olan adam

  • mangal yürekli rişar (525)
  • 597
  • 7
  • 7
  • 6
  • dün

istanbul'da 50 metrede bir para istenmesi

ben normalde dilenci benden para isterken eğer somut bir şey söylerse dönüp konuşurum, mesela abi açım veya otobüs bileti alcam gibi şeyler söyleyenlere gel alalım veya gel karnını doyurayım derim, ciddiyse gelir harbiden, ciddi değilse yok abi sen ver ben alırım der, yüzümü döner ve yoluma devam ederim.

lakin istanbulda bu artık aşırı derecede olduğu için ve hepsi de sahtekar olduğu için bakmam bile. insanlar istanbulda yaşayabilmek için günlerinin yarıdan fazlasını işle güçle geçiriyor ve evine sadece uyumak için gidiyorlar. ulan ibneler siz niye dileniyosunuz? siktirin gidin hiç bi şey yapamıyosanız su satın lan.

kayseride eski terminali bilen bilir, o zamanlar öğrenciyim otobüs parası vermemek için yürüyorum oraya, dilenci geldi abi karnım aç paran var mı dedi, gel açsan alalım bi şeyler ne istiyon dedim, abi şu bakkaldan bi ekmek peynir falan alsan yeter dedi, yakınlardaki bakkal beş dakika yürüme mesafesindeydi, yürüdük harbi adam ekmeği aldı ve teşekkür etti gitti. onu hiç unutamam mesela hakkaten açmış demekki.

ankarada da yine aynı yıllarda aştinin dışında yaşlı bi teyze yaklaştı yanımıza, sevgilim de yanımda, oğlum erzuruma gitcem bilet alamadım beş liram eksik dedi, sevgilim bakmadı bile alışmış kızcağız, ama ben teyze gel bileti ben alayım beş değil kaç liraysa ben öderim dedim, yok oğlum sen ver ben alırım dedi, la gel işte alıyım daha ne istiyon dedim, kadın bi şey de demedi, mal mısın lan dilenciyim anlasana der gibi bakış attı bana, ee dedim ablacım senin derdin başka. tipine baksan gerçekten ihtiyacı var sanıyosun zilliyi.

yani benim kişisel görüşüm bir lira değil mi nolcak diyerek dilencilere para vermeyin, çok veresiniz varsa ihtiyacını sorun ve onu giderin, zaten hepsi de yok abi sen ver biz alırız diyo, hepsi sahtekar yani.

devamını okuyayım »
31.05.2016 11:58