dunyayokolsayataktankalkmayanadam

  • 3205
  • 27
  • 15
  • 1
  • bugün

13. cumhurbaşkanı ekrem imamoğlu

mansur yavaş diyenler acaba gerçekten hiç sıkılmadı mı dinozor aday seçmekten? bıktık kardeşim bıktık, 65 yaş üstü adam istemiyoruz. bu ülkede 65 yaş üstü insanlar mal alım-satımı yapamıyor sağlık raporu olmadan, birde ülke yönettireceğiz öyle mi?

ali babacan diyenler ise ya çok salak ya da bu da bizden iktidara gelirse bir şekilde yine çorbamıza bakarız tayfası. ali babacan'a oy atacağıma, tayyip erdoğan'a atarım.

parlamenter sisteme dönelim diyenler ise ayrı aptal. şu an türkiye cumhuriyeti'ne bağlı kitler, devlet daireleri vs. tüm kurumlarında lokavt yapılmadığı sürece parlamenter sisteme dönmek aptalca. liyakatsiz tonla adam doldurdular buralara ve bunlar devletin sırtına yük. onbinlerce bekçi, onbinlerce imam, tübitak başına hayvanat bahçesi müdürü, vakıfbank başına pehlivan, thy başına selam ve dua, pardon da parlamenter sistem ile bunlar nasıl düzeltilecek? en az bir dönem başkanlık sistemi olmalı, ikinci dönem başında referandum ile birlikte parlamenter sisteme dönülmeli.

ülkede muhalefet yok, bunlardan kimse seçilemez diyen arkadaşları da allah ıslah etsin diyorum. kardeşim havuz medyasında 23 saat 55 dakika akmhp propagandası, 4 dakika 55 saniye chp karalaması, 5 saniyede iyi parti karalaması yayınlanıyor. bakın deva, gelecek ve hdp'nin adı bile duyulmadan gün döndürüyorlar.

sesini duyuramadıktan sonra bu ülkede muhalefet en iyiyi, en doğruyu yapsa bile kimin haberi var? yapıyorlar. en iyiyi en doğruyu yapıyorlar. her seferinde olacakları söylediler. iktidar ziklemedi. sonra adına "siyasi manevra" dedikleri şeyi yapıp, muhalefetin söylediğine geldiler ama ne oldu? malum kişi her seferinde arkasındaki medya ile sanki en başından beri chp bunu söylememişte, akp müthiş bir şekilde aydınlanma yaşamış, aslında chp tam tersini savunan vatan hainiymiş gibi lanse etmedi mi? gerçekten goebbels'i mezarında ters döndürürsünüz.

yani işin özü bu ülkede başkan olarak seçilebilecek düzgün tek aday ekrem imamoğlu'dur.

devamını okuyayım »