dusunce balonu

  • 111
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 ay önce

kolpa

8 yıl önce rıddım live'da dinlemeye maruz kaldığım gruplardan biriydi.
diğerleri:
(bkz: gökçe)
(bkz: sarp)

bir de (bkz: matmazel) vardı. ama matmazel'e maruz kalmıyorduk, aksine severek dinlerdik, çok eğlenirdik. arkadaşlarımız zaten.

kolpa'ya dönecek olursak:
isim seçimi yanlış
solist seçimi yanlış. barış çok iyi biri. yani o zamanlardan öyle bir intiba kaldı. adamın suratına bakın. kötü biri olma ihtimali yok zaten. o zamanlar çok sessiz sakin, utangaç biriydi. şimdi değişmiş olabileceğini sanmıyorum.
cenk'in sesi ve tipi barış'a göre daha iyi. onun üzerine oynasalardı daha iyi olabilirdiler belki. ama gel gör ki, onun da götü kalkmış sanırım. zaten tipine bakın: bi ben havalıyım, egom tavan, her şeyin farkındayım bakışı yok mu herifte. na buraya yazıyorum. bu adam birgün solo albüm çıkartır.

işin kilit abisi, pr çalışmalarını falan yapan, işi bilen kişi bora sanırım (kel olan) laf aramızda bence en karizmatik olanı bora.

davulcu için bir şey diyemeyeceğim. hatırlamıyorum kim olduğunu kusura bakmasın. zaten sanırım sabit bir arkadaş değil.

velhasıl eldeki malzemeyle yine de büyük işler başarmışlar. farklı bir tarz bekleyemezsiniz alt yapı ve ses buna müsait değil.
çocuklar uğraşmış yapmış. kötülemeye gerek yok. ne bekliyorsunuz ki zaten. piyasa müziği yapmışlar işte. ciddi bir dinleyici kitlesi de oluşturmuşlar. arz talep meselesi.
tamam benim dinleyeceğim bir tarz değil. senin de dinleyeceğin bir tarz olmayabilir.
türkiye'de herkes entelektüel, herkes caz, klasik, herkes üst kültür müzikler dinliyorsa adamları dinleyen 10 milyon kişi kim lan.
ayrıca barış'ın sesi kötü kötü diye böğürmüşsünüz ama türkiye'de 10'larca kişi sayabilirim size; sesi daha iyi olmayıp kolpa'dan daha iyi başarı elde etmiş olan. en azından sesinin farkında ve şarkı seçimleri doğru. sesini tanıyor, ne söyleyebileceğini biliyor. bu konuda bilinçliler yani.

yine ayrıca; torpil mi var falan diyorsunuz da, çocuklar çok emek harcadılar. hatırlıyorum facebook arkadaşlarına kliplerini tek tek mesaj atarak reklam yaptılar zamanında.
en azından bu emekleri için gidebildiği yere kadar kazansınlar paralarını. cukkayı doğrultmak nedir ayrıca. yat, kat mı aldıklarını zannediyorsunuz acaba.

devamını okuyayım »
16.10.2016 17:14