duz

  • 28
  • 0
  • 0
  • 0
  • 11 ay önce

yehova'nın şahitleri

bu pazar kızılay yakınında haftalık bisiklet turuma çıkmış iken tekerimin havasının inik olduğunu farketmemle kenara çektim bisikletimi. küçük boy pompamla harala gürele tekerlerimi şişirmeye çalışırken orta yaşlı göbekli-bıyıklı, düzgün giyimli kişi gülümseyerek yaklaştı yanıma. birşeyler söylediler, kolay gelsin genç diyecekler, inşaata bakan emekli merakıyla teknik sorunumu inceliyorlar zannettim, ne dediklerini, cümlenin başını kulaklığım takılı olduğundan kaçırdım. kulaklığımı çıkardığımda cümlenin yarısında o muhterem sözleri yakalayabildim:

"ıstıraplarımızdan kurtulmak için yollarımız var dünyada..."

cumartesi sabahında kafamı boşaltmak için çıktığım bisiklet turunun atmosferinden çıkamamış, çok çıkmak da istemeyen benin tepkisi karaciğerime yediğim ani ultra-ulvi cümlenin etkisiyle ancak

"doğrudur" olabildi.

sessizlik ve iki-üç saniye bakışmamızın ardından benden tepki alabilmek için tekrar girdi kurtuluşçu abi (bu sefer benim ablak cevap ve bakışlarımı göz önünde bulundurarak daha az bilişsel kapasite isteyen kelimeler kullandı.

"daha mutlu bir hayat istersen, acılarından arınmış bir yaşam, bak şu anda da acı çekiyorsun bisikletin bozulmuş , internet sitemize gir incele biraz, ilgini çekerse katılırsın aramıza" dedi

hayatın amaçsızlığı, dini sığınma ve benzeri fazlasıyla kompleks konuları bisiklet tekerinin havasının inmesi ile eş tutabilmiş olan abi beni kazandı. yaymaya çalıştığı öğretinin rahatlığı hakkında harika örnek verdi. ölüm, yokoluş, varoluş, adanma... konu ne kadar karışık olsa da yaklaşım sadeliği sayesinde ben oradayım artık. oh kafa net.

"simply, simplify" jw

devamını okuyayım »