eagofant

  • 299
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

muharrem ince'nin parti kuracağını ilan etmesi

gönlüm kendisini chp'nin başında görmek istediği için beni üzen karar. ancak kurarsa da gider gönül rahatlığıyla oy veririm. yalnız ince'nin hakkında burada akla sığmayacak hakaretler, yalanlar dolaşıyor.

"2 turlu seçim için hala oy bölme hareketi" diyenler var. siz insanı delirtirsiniz yeminle. çok güvendiğiniz kemal bey imamoğlu veya yavaş'ı aday göstermezse ne yapacaksınız çok merak ediyorum. %50+1 varken oy bölme diye bir şey yok. parlamento için ise bu söylem, herhalde akp'nin ekonomi bakanıyla, ve hatta "ülkenin en çapsız dışişleri bakanı" dediği davutoğlu'yla ittifak görüşmesi yapan kılıçdaroğlu, ince'yle de görüşür.

"bundan sonra anca akp'lilerden oy alır" diyenler var. bunda kötü bir şey göremiyorum. cumhur ittifakı'nın ve mevcut cumhurbaşkanı'nın oyu azalmış olacak.

seçim gecesi çıkmadı diyenler; adam kaç defa anlattı neler olduğunu. ha bence de en açık halini en başta anlatsaydı daha iyiydi ama partiyi yıpratmak istemediğine eminim o konuda. ince'ye seçim gecesi gibi sallayanlara şunu hatırlatayım: adilsecim.net seçim günü saat 18'de çöktü. bir daha da ulaşılamadı. partinin genel başkan yardımcıları kısa bir arayla iki basın açıklaması yapıp önce "seçim 2. tura kaldı",sonra da "ilk turda bitti" dediler. o durumda nasıl bir açıklama yapardı bilemiyorum ama bence de yapsa iyi olurdu. zaten bu konuda seçmenden özür dilemişliği var.

"seçimden sonra günlerce görünmedi" diyenler var. bu direkt olarak yalan. pazartesi öğlen chp genel merkezi'nde basın açıklaması yaptı.

devamını okuyayım »