eazydick

  • 490
  • 1
  • 1
  • 0
  • 3 gün önce

dizilerde sağcıların tipsiz solcuların cool olması

genelde politik insanların tipsiz olması daha doğru bir önermedir.

türk dizilerinde de solcuların karizmatik ve babacan olması kasıtlı bir yanılmadır. insanlar siyasi kalıplar içerisine girdikleri zaman kendi yandaşlarını hep daha iyi görür, bu durum da böyle sonuçlar doğurabilir.

entry'ler arasında dolaştığımızda da farkederiz, solcu arkadaşlar en güzide solcuların güzel fotoğraflarını verirken, sağcıların en sevimsiz ve çirkinlerini seçmişlerdir. aynısı sağcılar için de geçerli olacaktır.

kaldı ki aynı toprağın insanı birbirinden kategorize edilecek kadar nasıl bir farklılığa sahip olabilir fiziksel olarak. hem de bu fiziksel görünüşü fikirler ne derece etkileyebilir. sadece kılık kıyafetini etkilerse etkiler, yoksa fiziğinde ya da yüzünde bir değişikliğe sebebiyet veren siyasi eğilime pek rastlamadım. yani kimse solcuyken kumral, düz saçlı, yeşil gözlü, oval suratlı, temiz yanaklı iken, fikirleri değişip sağcı olduğunda esmer, uzun suratlı, dalgalı saçlı, sivri elmacık kemikleri olan, sivilceli, kikirik sendromlu birisine dönüşmüyor, kapiş?

doğru olan, ülkemizde apolitik insanların elinin yüzünün daha düzgün olduğudur fakat maalesef onların da çoğunluğu popülizmin etkisinde kalıp siyasetle ilgileniyoruz demek için atatürkçü geçinen chp'li gençlik olmuştur (gerçek chp tebaasını ya da atatürk fikirlerini yaşam tarzı seçmiş insanları bu noktada tenzih ederim).

devamını okuyayım »