ecco homoreous

  • 1172
  • 0
  • 0
  • 0
  • 8 ay önce

fatih terim

kazakistan maçından sonra volkan demirel ile ilgili sorular yöneltilince, "gitmesine ben izin verdim, zaten sakattı, bu şekilde oynatamazdım." dedi. daha sonra stada geri dönmesini ben istedim." diye ekledi. bu durumda kendisine sorulması gereken birkaç soru var:

- bu adam brezilya maçında da belinden sorun yaşıyordu, daha öncesinde de... adam neymar'ın golünde kazık yutmuş gibi kımıldamadan öylece topa baktı. sakatlığı varsa gönderirsin eve!... peki sen, neden mert günok v.b. kaleciler dururken kaleci kontenjanını volkan ile doldurdun. hatta maç öncesinde ilk onbire onun adını yazdın. belinden sorun yaşayan bir adamda bu ısrar niye?... kazakistan'ı ciddiye almadığın için mi böyle yaptın? ya ikinci bir kaleciye gereksinimin olsaydı?..

- volkan maç öncesi kendisine edilen küfürleri bahane edip stadı terketmeseydi, onu yedeğe çekecek miydin?

- hani sen otoriter, motive edici bir baba idin!.. madem bu adamı aday kadroya almışsın, neden orada arkadaşlarıyla yedek kulübesinde oturtmak varken, birbiriyle çelişen kararlar alıp bu huzursuzluğu palazlandırdın?... kriz çözümünde acizsin!... hakan ve ömer olayında da krizi çözmek yerine derinleştiren sen terim milli takımı ve formasını değersizleştirdiğinin farkında değil misin?

- sana bahşedilen türkiye direktörlüğü futbolun tüm unsurlarını profesyonelce yönetme yetki ve erkini sana sunuyorken, bu tabloyu yaratmaktan sıkılmıyor musun?

- volkan'a dair söylediğin "bu çocuklar, bizim çocuklarımız!... onları yargılamadan dertlerini anlamalıyız!..." lafların neden ömer ve hakan için geçerli değil?

- her tür ırkçı ve aşağılayıcı tavırlarına rağmen emre belözoğlu'nu milli takıma ısrarla çağırıp kaptan yapan sen, her türlü ölçüsüz ve izansız tutumuna rağmen volkan'ı bir çağırıp, bir çağırmayan sen neden o ortamı dürüstlük, etik ve adalet makamı yapacakken isviçre maçında yaşattığın gibi kaoslarla besleniyorsun?

- alternatifsiz olmayan arızalı adamlarla elde edeceğin başarılardan medet umarken, neden gökhan gibi, mehmet topal gibi,umut gibi, mert günok gibi düzgün adamlar varken bu tescilli arsızları, mafya bozuntularını alıp ülkenin kimyasını bozuyorsun?...

- arkadaşının ağzına silah dayayan, rakibine senin boğazını keserim diyen, penaltı kaçıran rakibinin üzerine atlayıp, belediye sokak köpeklerini temizlesin, yoksa bu işi ben yaparım diyen mafya bozuntularını yanında tutuyorsun?

- senin adaletin neyi, nasıl tartıyor usta?... cello, mello, kabadayı, külhani, maço kılıklı halinle spor kültürümüzün en tepesinde arz-ı endam ediyorsun. sonra da burası milli takım, bu formayı hak eden giyer gibi kendinin bile inanmadığı lakırdılar edebiliyorsun!...

devamını okuyayım »