echo man

  • delikanlı (441)
  • 895
  • 29
  • 8
  • 0
  • 3 gün önce

akp'de iç hesaplaşma

ak parti hiç bir zaman kalıcı bir parti olmayacaktır. akp sağcıların koalisyon partisidir. iç hesaplaşma yapacak zekaya sahip değiller. ataerkil bir partidir.

ak parti'nin esas korkusu yeni bir sağ parti çıkması olur. bunun sinyalleri verildi. esas anlamaları gereken siyasal islam'ı kendilerini tarafından katledilmesidir. tüm ülkecek siyasal islamcıların 15 senedir ne pislikler yaptığını gördük. zekası ortalama aşağısı olan insanları pek dinlemeyin. çünkü para kazanmak için akp'li olmak ve yalamak zorundalar. çünkü hak etmedikleri bir işi oy devşirme olarak hediye edilmiştir.

akp kalıcı bir parti olması için kendi neslini yetiştirmesi gerekirdi. genç siyasetçiler olarak çıkan ve akp'yi kuranlar bugün dede oldular. alttan gelecek bir nesil yetiştiremediler.

bugün chp kanadından yetişen solcu gençlik var.
bugün mhp kanadından yetişen ülkücü gençlik var.
bugün hdp kanadından yetişen (ağır olacaktı yazmadım) gençlik var.
bugün akp kanadından yetişen afyonlu gençlik var.

akp'nin elinde 1945'den beri oluşan mağduriyet propagandası vardı. son 15 yıldır bunu bitirdiler. yerine gerçek mağduriyetler yarattılar.

akp bugün bütünen yargılanmaktan korkuyorlar. kendi neslini yetiştiremedikleri için sıkıntı çekiyorlar.

akp'nin yarattığı afyonlu gençlik bir tek paradan anlar. daha sonra devam edeceğim.

solcuların elinde önemli düşünürler var, fikir önderleri var. en önemlisi atatürk'ün fikir ve görüşlerini gerçekten sentezleyebilen öncüler mevcuttur. çoğu sanatçı ve fikir önderi sol geleneklere bağlıdır. kendi içinde oluşmuş bir kimya ve kültür söz konusudur.

ülkücülerin elinde önemli milliyetçi dna'lar barındırmaktadır. her yerden bir parça olarak empoze edilmiştir. dokuz ışık doktrini vb. değerler devlet bahçeli tarafından fermentasyon yapılmıştır. onları ayağa kaldıracak siyasetçilere sahiptirler. yani ülkücü gençlik çok hızlı genişleme alanına sahiptir. ama bir türlü denklemi doğru kuramadılar.

hdp'nin yarattığı gençlik büyük bir hezeyan oldu. solcu gözüken, feministlik dna'sı barından bu gençlik genelde eğitimsiz kaldı. daha doğrusu pkk'nın siyasi ayağı olmaya devam ettikçe kendini yok ettiler. terörizm destekleyen ve bunu sopa olarak gösteren kişilere bir gram acı duymam. hdp gençliğinin tökezleme ve yok olma aşamasında. çünkü kürt milliyetçiliği ömrünü tamamlamış ve yerine bir şey konulmamıştır.

şimdi özetlersek türkiye'de esas 4 akım varsa en sağlam zemine sahip olanlar atatürkçü ve ülkücü kesimdir. chp ve mhp bu ülke yıkılana kadar varlığını sağlayacaktır. dönem partisi asla değildir.

akp ve hdp dönem partisidir. yarattıkları gençlik büyük bir hezeyan altındadır.

şimdi gelelim akp gençliği.

dindar bir nesil dediler, kitabı eline alıp okuyan ve anlayan kesim dinden çıktı. yarattıkları kesim ya imam oldu yada başka birşey. yani toplumsal anlamda ekol olabilecek kesim çok az kaldı. bunu fethullahçılardan destekleyerek yaratmak istediler ve o kesim yine yem oldu.

bugün akp, fethullahçıların yokluğunun acısını çeker durumdadır. akp iç karmaşa olmaz.

ya yıkım olur yada önüne geleni yıkar.

devamını okuyayım »
08.04.2017 03:11