edwood10

  • 2641
  • 7
  • 1
  • 0
  • evvelsi gün

true detective

2x08 (final)

dizi o kadar karmaşık yoldan gitti ki, haliyle finali senaryo anlamında beni tatmin etmedi. net bir şekilde oldu bittiye gelmiş. yalnız şunu söylemekte fayda var dramın dozunu o kadar etkileyici noktaya taşımışlar ki dayanamıyorsunuz. izlerken göz pınarlarım feveran etti.

colin farrell'a hep gıcıktım. 2. sezon için kadroya alındığında pek bir şey beklemedim. ama bu tarzı çok hoşuma gitti.

--- final spoiler ---

colin'e bir karakter vermişler, ismi ray velcoro.. sen dünyaya çile çekmek için mi geldin lan? söylesene bana açıkça. karına tecavüz edilmiş, yakın zamanda karından ayrılıyorsun. tombik mi tombik bir çocuk gelmiş dünyaya, senden değil diyorlar.. tecavüzcü ibnenin ismini vermişler sana gitmiş öldürmüşsün. ama yanlış ismi vermişler sana, asıl pezevenk içerdeymiş. iki kişiyi öldürmekten aranıyorsun haksız yere, aramayı da suçlular yapıyor.. bok yoluna gitti niyazi hesabı ölüyorsun, ölürken de haberlerde suçlu diye yazıyor cnn, bbc.. hepsinin amına koyayım lan.

o bok yolunda yavruna sesli kayıt bırakmaya çalışıyorsun ama siktiğimin upload hızı izin vermiyor. merak etme bizde de akk illeti var ray, download bile yapamıyoruz. kurşunların önüne atıyorsun kendini nefes almaya bile izin vermeden ibneler çekmiş tetiği, yere yığılmışsın.. ağacın dibindeki telefonda bir uyarı var, sesli kaydın gönderilememiş.. eski eşini görüyoruz ray, ağlıyor.. test sonucuna gözümüz gidiyor. senden çocuğunu ayırmaya, seni seyretmeye, arabana gps takmaya çalışanlar yanılmış oysa ki. çocuğunun babası senmişsin ray, demek ki bu kadar ısrar etmende varmış bir şeyler be koçum.... babalık işte yaşamayan bilmez ki. gerinde bir aşık bırakmışsın, denizleri aşmış başka yere gitmiş, ona da varamamışsın..

ray, hayatının bağlı olduğu pamuk ipliğini sikeyim kardeşim.. neden geldin ulan bu hayata? piyon olmak, kandırılmak, yanılmak, esir düşmek için mi? mutlu olmaya hiç mi ihtiyacın yoktu badem bıyıklı göt!! ne çektirdiler ulan sana, amımıza koydular ulan izlerken... %99 babasısın lan... babası senmişsin oç.

--- final spoiler ---

devamını okuyayım »
11.08.2015 01:09