efendimesoyluyum

  • 298
  • 4
  • 2
  • 0
  • evvelsi gün

salda gölüne millet bahçesi yapılması

doğaya ihanetten başka bir şey değildir.

salda gölü ve çevresinde insan etkisini minimuma indirmek gerekirken, insanları kontrollü bir şekilde almak gerekirken, alana ve içindeki canlılara gözümüz gibi bakmamız gerekirken hangi akıl mantık böyle bir projeyi onaylayabilir? gidin burdur'u geliştirin.

hangi peyzaj mimarı mesleğinin gerekliliklerini ayaklar altına alıp "madem yapılacak aman bari biz yapalım" mantığı ile bu projeyi çizmeyi kabul edebilir?
proje uğruna, rant uğruna bir insanın ismini ve mesleğini bu kadar küçültmesi insanın içini bulandırıyor gerçekten.. hele ki insanların saygı duyduğu bir isimse..

işin acı kısımlarından biri de peyzaj mimarları odasının projenin ihaleye çıktığı gün, mimarlar odasından sonra açıklama yapmış olması. nerede orada burada yalandan savunduğunuz mesleğinizin ilkeleri? nerede projeyi kabul edenler hakkında yapacaklarınız, iki çift lafınız?
siz ancak "çok güzel hareketler bunlar'da mesleğimizle dalga geçtiler ühü ühü" diyip sonra gidip yılmaz erdoğan'la poz vermesini bilirsiniz. daha çok dalga geçerler..

bu saçma ülkede olmayacağını bildiğim halde, umarım mimarlar odasının açtığı dava doğanın lehine sonuçlanır da salda'yı bungalovlardan kurtarmış oluruz.

devamını okuyayım »