egkderler

  • 159
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

öğretmenlerin okullar başladıktan sonra atanması

iyice yılan hikayesine dönen eylemdir. meclis tatile girdiğinde 28 ağustos'ta meclisin olağanüstü toplanıp torba yasayı onaylayacağına inandırıldık. gerek nabi avcı'nın gerek yusuf tekin'in açıklamaları buna işaret ediyodu. 28 ağustos günü geldi ve tabii ki gündem bambaşkaydı, başbakanımız cumhurbaşkanı olmuştu ve yemin töreni vardı. hal böyleyken kimse öğretmenleri düşünemezdi ve meclis 1 ekim'e kadar tatile girdi. öyleyse torba yasa ne zaman görüşülüp onaylanacaktı? kimseden ses yokken yusuf tekin'in attığı tweetlerden ayın ortasında atamanın olacağını öğrendik. ee yani okullar açıldıktan sonra mı atanacaktı bu öğretmenler? bu nasıl bi saçmalıktı?

bu arada öğretmenler iyice delirsin diye yapılan asparagas haberler de cabasıydı. yok meclis 1 eylül'de toplanacaktı, yok 6 eylül'de yasa onaylanacaktı. derken genç dimağları 3 ayda böyle böyle telef oldular.

kendimden geçtim. yıllardır bu sınava bel bağlamış onca genç öğretmenin sesini artık ne zaman duyacak bu ülke? bir meslek daha ne kadar ayaklar altına alınabilir? artık bizi bi bırakın okullarımıza salın da işimizi yapalım. heves kaçırmayın. 3 ayda ömrümüzden 3 yıl gitti.

devlet erkanına sevgiler!

devamını okuyayım »