ehrimen

  • 373
  • 0
  • 0
  • 0
  • 10 ay önce

aegee

belçika merkezli bir gençlik oluşumudur kendisi aslında. şu ana kadar gözlemlediğim kadarıyla, siyasi olaylara maydonoz olalım ideolojisini gütmektedirler.

her hafta toplanıp bu hafta türkiyeyi meşgul eden en abuk hede nedir konusunu görüşürler. kimi çıkar "yeter ulan çektiğimiz" der, kimi çıkar "ay arkadaşlar yapmayın iyi gidiyo" der, kimi çıkar "ben bu parlementonun taaaaa..." der. sonuçta herkes dağılır, çarşıda yemek yenir :)

netekim, yurt dışında ucuz tatil olanağı sunması en büyük özelliğidir. mesela, ispanya'da agora* varmış, ben aegee'yi temsil etmek istiyorum dersin, onlar da eyvallah der, 50 $ verir 4 gün agorada durdum diye ispanya gezersin.

bir de son olarak yaz üniversitesi düzenler her birim kendi altında. sen ister kendininkini düzenlersin*, ister başkasınınkine katılırsın*, ister ikisine de katılırsın. 15 gün çılgınlar gibi eğlenir, 5 kuruş parayla yurt dışı gezdim dersin.

aslen ideoloji olarak avrupa fikrini bensediğine inandığım topluluk, eğlenme amaçlı iyi bir oluşum gibi. ama hadi avrupanın köpeği olalım ideolojisini de içten içe yaymak istediğini düşünüyorum. nitekim, en azından odtüde, millet daha çok işin eğlencesinde olduğundan, yünanistana gidip iki halkı kaynaştırdım bahanesiyle, bi sürü karıyı kaldırıp geldiğinle kalıyosun :)) bir gidin görün, kaldırın, gezin, beğenmezseniz basın istifanızı derim ben

devamını okuyayım »
17.11.2003 14:22