eindaclub

  • 3612
  • 14
  • 5
  • 0
  • evvelsi gün

2018 ekonomik krizi

türkiye'yi iflas ettirmeyecek ama türk insanının standartlarını sert bir şekilde orta doğu seviyesine çekecek olan kriz.

burada hala malum kesimi anlayamamış arkadaşlar görüyorum. şöyle ki eskilerden bir asker arkadaşımın daveti üzerine kendisini ve ailesini ziyaret ettim. tam rahip olayının ateşli olduğu zamanlar. öncelikle şunu söyleyeyim son derece politize ve marjinalize olmuş durumdalar. 60 yaşındaki ana/babadan tut 15 yaşındaki kardeşe kadar herkes ahaber izleyip doları yükselttiği için rahibe ve trump'a sövüyor. sabah kalkılıyor kahvaltıda bu mevuz akşam yemeğine oturuluyor yine bu mevzu.

arkadaşım bu arada amerika'da yaşıyor yıllardır. türkiye bitti dönmeyeceğim diyor (anlaşması gereği dönmesi gerek aslında). ama bu bitişi yine dış güçlere ve içerideki hainlere bağlıyor! kendisinin bin dolarları var ama burada alım satan yapanları fırsatçılıkla suçluyor.

çok değişik bir kafa yapısı bu, analitik düşünme eğitimi zamanında alınmadığından neden-sonuç ilişkisinden beslenmiyor. tamamen ideolojik ve ben/sen olarak bakıyor olaya. bu sebepten ötürü işte "ama onları ikna edin, gerçekleri gösterin" diyen arkadaşlar çok saf, naif geliyor bana.

devamını okuyayım »
05.09.2018 23:03