ekacaddesi

  • 1904
  • 3
  • 3
  • 0
  • 4 gün önce

hayata geç kalmak

liseden bir arkadaşımın facebook illetinde fotoğraflarına baktığımda içimden geçirdiğim his bu.

insan hayal ettiğinin peşine takılır gider, hayatını kendi başına kontrol eder. istediğinde doğar güneş, istediğinde batar. insan elinde fırsatı varken buraya kadar getirir işi. bazısı ise bahanelere sığınır. o bazısının nedense hep bahanesi de vardır. düşünmek için yorulmaz bile..

bazısı.. kendi başına karar veremeyen biridir o. sevgilisiyle buluşmasına bile sevgilisi karar versin ister. her seferinde aynı şeyler olur. aynı film defalarca çekilir. aynı sonla biter. aslında bitmez.

bazısı.. memnun olmadığı işinden istifa edemeyendir o. yeni iş arama zorluğuna katlanamaz, ama sabah o yataktan çıkmak da istemez, gece vakti o iş yerinden çıkıp gelmek de.. en yakın arkadaşıyla arayı açmak da istemez ama tek yapabildiği msn den söz vermektir.

bazısı.. oturduğu yerden kalkacak takati dahi olmayandır o. olup bitene karşı koyamayandır. taa geçmişten gelen can yakmış eski sevgiliye bile "seni sevmiyorum artık" diyemeyendir. ona bile takatsizdir. geçmiş zamanları düşünürken bile yorulandır. daima sessiz kalandır.

bazısı.. hayal bile kuramayandır o. önünde gerçekleştirmeye değecek bir fikri bile yoktur onun. gelecek gelmeyecektir ona. hep bugünü kurtarma çabasında debelenendir. dipsiz kuyu onun aslında yaşadığı yerdir. dolayısıyla hep yorgun olandır. başı ağrıyandır. ne yastığındaki uykudur, ne tabağındaki yemek, ne de dudağındaki gerçek bir tebessüm..

bazısı.. şu entryi yazabilmek bile şaşırtıcıdır onun için. saatlerdir burda otururken elini fareden çekip klavyeye sürmek dahi ödüle değecek başarıdır. bazısı daha çok genç denen yaşta (kendisi için değil başkalarına göre genç) hayata geç kalandır..

devamını okuyayım »
28.10.2009 01:50