ekaraek

  • 1765
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

asosyaller için sosyal atakları savuşturma yolları

1- göz temasından kaçının.
2- yüzünüzden düşen bin parça, öyle bir surat ifadesiyle dolaşın, asla gülümsemeyin, kaşlar havada, her an kavga çıkaracakmış gibi durun.
3- telefonla arayıp da size ulaşamayanlara asla geri dönmeyin. önemliyse tekrar arar deyip geçiştirin.
4- davetleri reddedin. nizami olanları dahi. toplantılara kutlamalara katılmayın.
5- yemek için değişik yerlere gitmeyin, aynı yerde, aynı masada, aynı menüde ısrar edin. rutini bozmayın.
6- pessimist olun. optimist insanlar nedense çok ilgi çekiyor, o aydınlıktan herkes nasiplenmek istiyor. yo, siz pessimist olun, her şey rezil, her şey bayat, karanlık, daha fazla karanlık. göreceksiniz kimse sosyalleşme ataklarına kalkışmayacak.
7- asla iltifat etmeyin, hatanızı kabul etmeyin, hatta sohbet dahi etmeyin.
8- asla empati yapmayın. bir yaptınız mı herkes kendisi hakkında konuşmaya başlar. bunu kaldırabilecek durumda değilsiniz, onlar konuşurken bir iki hmm, evet, yaa demek bile kabul edilemez, bunlar hep sosyal ataklar. çevrenizin ne yapmaya çalıştığını bilin, önleminizi alın. sizi o rahat ortamınızdan çıkarmaya çalışıyorlar. onlar ne hin onlar. ah ah. planlarını erken görmek hayat kurtarır. kanmayın. dik durun. empati yok. çocuk hasta? gebersin. trafik yoğun? senin salaklığın. yağmur yağıyor? beter olsun. güneş açtı? bana mı açtı. maaş yattı? sana ne. inek kaçtı? çocuk muyuz aq. gördüğünüz gibi kısa net defol git mesajları. bir süre sonra kimse rahatsız etmeye cesaret edemez.

işin geyiği bir yana, asosyaller ya içinde bulundukları sosyal ortama uyum sağlamayı sevmezler ya da uyum sağlayamazlar. ikisi birbirinden faklıdır. asosyal olmayı bilinçli olarak seçmeyen kişi de aynı savuşturma yollarını bilmeden istemeden kullanır ve ve bu durumu bilinçli olarak tercih etmediği için bir süre sonra depresif hali intihara kadar gidebilecek kadar kötüleşir. iki durumu birbirinden ayırdedebilmek önemli. kişi bu yolları bilerek mi yapıyor, yoksa bilmeden kendi kendine yumağa gittikçe dolanan kendi hareket kabiliyetini kısıtlayan oyunbaz şuursuz bir kedi mi. sonuca göre yaklaşım da farklı olacaktır elbette, boğulacak kediyi kurtarmak insanlık görevi, oysa bilinçli tercihte bulunanın rahat bırakılması en iyisi, muhtemelen kendini boğmayacaktır.

devamını okuyayım »