eksi was here

  • 251
  • 7
  • 6
  • 0
  • 3 gün önce

norveç'te yayın yapan deneysel tv kanalı

öncelikle bu bir deneysel tv kanalı falan değil, nereden böyle bir bilgi çıkardığınızı anlamadım? bu bildiğiniz kamu tv kanalı nrk'nın yayınıdır. adamlar 1924'ten beri yayın yapıyor, bildiğin kamu kanalı... ne deneyseli?

sonracığıma, bu canlı yayın veya anlık aktarım falan değildir. bu bilgiyi de nereden çıkardığınızı anlamadım. hadi biri saldı ortaya "canlı" diye, kimse sormadı mı "e kardeş nasıl canlı bu, her durakta üstten bilgilendirme yazıları geliyor?" falan diye?
bu yayında 7 saatlik bir "bant kaydı" izletilmiştir, canlı yayın falan değil.

son olarak, nrk zaten en çok izlenen kanallardan olduğu için "bu yayın ile en çok izlenen kanallardan biri haline gelmiştir" gibi bir durum olamaz.. zaten öyleler, ama bu yayındaki ilgi çekici durum, 1 milyondan fazla norveçlinin bu anlamsız yayına ilgi duymasıyla ilgili bir durumdur. bu yayın norveç'te "sakte tv" olarak bilinen, yani "slow tv" (yavaş televizyon) ismi verilen bir şov türüdür. aynı şekilde saatler süren gemi yolculukları da banttan yayınlanmıştır.

...

sözlükte uzun uzun irdelenmiş, ama kimsenin de "ya bu olayın aslı nedir?" demeyerek yalan yanlış bilgilendirildiği, dahası bu yanlış bilginin direkt ekşi şeyler üzerinde paylaşıldığını görmüştüm daha önce de... tabi ben olayın farkında olmuyordum, birileri gelip ayar veriyordu "yahu hiç kimse oturup araştırmadı mı, ekşi şeyler'e koyan modlar da mı bakmadı? aslı şudur." diyordu.
bir gün bunu deme fırsatı bana da gelecekmiş, artık huzur içinde ölebilirim.

(ha düzeltme falan oluyor mu? yooo... sözlükte de, ekşi şeyler'de de, yalan yanlış şekilde durup duruyor o bilgiler öyle... ama biz yazmış olalım da, belki okuyan olur.)

devamını okuyayım »
01.12.2016 20:44