eksi was here

  • 202
  • 2
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

5 şubat 2016 aqua boileau'nun uçurulması

sözlükte özellikle takip ettiğim birkaç yazardan biriydi. özellikle türkiye gibi anime ve manga kültürünün pek bilinmediği ülkelerde, kendisinin bilgileri eşsiz bir kaynak gibiydi. kendisine hiçbir zaman söyleyememiş de olsam, büyük hayranıydım. ne zaman özel mesaj atsam kibar bir şekilde döner, hiçbir zaman kendini büyük görmezdi. çok naif ve hanımefendi biriydi. ekşi sözlük için gerçek bir değer idi. sözlüğe girdiği bilgiler, türk sitelerinde bulamayacağınız türden eşsiz bilgiler olurdu.

bir süredir, yaşadığım altyapı problemleri nedeniyle internete çok nadir girebildiğim bir dönemin ardından; düzgün bir bağlantı sağlar sağlamaz sitesine gittim. maalesef ki, uçurulduğunu oradan öğrendim...

gerçekten sözlükten ve hayattan soğudum. geçenlerde de yaklaşık 50.000 entry'sinin tamamı otomobillerle ilgili dolu dolu bilgiler veren bir adamı uçurmuşlardı. otomobillerle ilgilenmediğimden yazılarını okumasam da, onun da uçurulmasına epey üzülmüştüm. fakat o uçurulduğunda sözlükteki tepkiler çığ gibi büyümüştü. aqua boileau'nun uçurulmasını neredeyse kimsenin fark etmemiş olması dahi, onun girdiği bilgilerin daha nadir ve daha eşsiz olduğunun bir göstergesidir. sonuçta otomobillerle ilgili yığınla yerli içerik varken, anime & manga kültürüyle ilgili yerli içerikler çok nadir.

ve çok ciddi söylüyorum ki, bu kültür hakkında gördüğüm en kaliteli yerli içerikler aqua boileau'ya ait idi.

en azından, "iyi ki blog tutmuş" diyebiliyorum. sırtını tamamen buraya dayasa, vurdumduymaz ve kıymet bilmez yönetim tarafından tüm emekleri uçmuş gitmişti şu anda.

içeriklerini blog'unda yedeklemiş olmasının sevinciyle; ama artık kendisine arada bir mesaj yazıp, cevap geldiğinde mutluluktan uçamayacağım gerçeğinin üzüntüsüyle entry'me burada son veriyorum.

tanım: büyük hayranı olduğum yazarın uçurulması olayı.

devamını okuyayım »
10.03.2016 17:29