eksik insan

  • 55
  • 0
  • 0
  • 0
  • 6 ay önce

yatağın altındaki canavar

ancak her tarafımı örttüğüm takdirde bir şey yapamazdı bana. o yorgan yada pike artık ne varsa adeta çelikten felan örülmüş de tüm saldırılardan korurdu sanki. e tabi o küçük yaşlarda çeliğin en dayanıklı en sert şey olduğundan başka bir şey bilmiyorsun ve her şeyden koruyabilecek bir güçte olduğunu sanıyorsun o kafayla. ne de güzel,temiz ve zararsız bir kafa değil mi ?

bazen o yorgan/pike harry potter'ın pelerini misali görünmez yapabilirdi mesela. eğer biz isteseydik o sonsuz hayal gücümüzde.
sorun yatağın altının olup olmaması da değil zaten. canavar, yatağı yere sıfır olanlara da geliyormuş. bunu yıllar sonra arkadaş ortamında tesadüfen konusu açılınca fark ettim. (gayet sıradan bir şehirde büyüdüm, büyüdüğüm yerde sorun olmadığına eminim. burdan atıp tutmayın eğer yapacaksanız)

niye rahatsız ederlerdi ve neden varlardı bilmiyorum. nasıl yok oldukları ise en büyük muamma ama bize en saf zamanlarımızda en ağır gerilimleri yaşattıkları aşikar.
sadece yattığında da değil, gece ailenin diğer fertleri uyuyunca yada odalarına çekilince çıkmaya başlarlardı.
en tehlikeli yerin ise koridorlar olduğunu ve hatta yeri geldiğinde o koridorlarda depar bile attırdıklarını bilenler bilir, unutanlar hatırlar.

not: hala varlarsa, ışığı açınca gidiyorlardı bana gelenler. bir deneyin derim.

devamını okuyayım »
03.09.2013 06:09