el patika

  • azimli
  • kofti anarşist (163)
  • 2043
  • 7
  • 3
  • 0
  • dün

oy ve ötesi

klavyeleri başında tükürükler saçanlar tarafından, kara çalınmaya çalışılan oluşum.

oy verme işleminin, oyların sayılmasının ve ysk sistemine doğru bir şekilde girişlerinin yapılıp yapılmadığının kontrolünü sağlamak için, pazar günü sabah 06:30 da kalkıp, 21:00'e kadar çalışan gönüllülerden oluşur. sonrasında evlerine mi gider? hayır, sandık tutanaklarını en doğru ve hızlı biçimde merkeze ulaştırmak için klavye başına geçer. peki işi böylelikle biter mi? hayır. ysk ve oy ve ötesi tutanaklarını karşılaştırır, tespit ettiği farklılıkları bildirir.

klavye başına geçip, bakalım bu seçimlerde ne yapacaklar, örgütlenemez bunlar yazmak çok kolay. o örgütlenmeyi sağlamak, tatil gününde çalışacak insan bulmak çok zordur.
chp'nin sandık görevlileri; 45 yaş ve üzerindeki kişilerden oluşuyor. neden? gidip görev almıyorsunuz gençlik.

mhp'nin sandık görevlileri; oy listesini kontrol etmekten imtina eden, pusula,ve zarf teslimi, veya mühür kontrolü işlerini görev olarak almak isteyen kişilerden oluşuyorlar. neden? gidip görev almıyorsunuz gençlik.

akp'nin sandık görevlileri; nasıl oluyorsa`:??`, şans eseri sandık başkanının yakın arkadaşları olan, seçme listesinin takibini yapan kişiler oluyorlar. genelde de imza kutucuğunu karıştırıyorlar, sonrasında sandık görevlileri türlü işlerle düzeltmeye çalışıyor bu durumu. neden? gidip görev almıyorsunuz gençlik

hdp'nin sandık görevlileri; gençlerden oluşan, tüzükleri ve kanunları bilen, çakı gibi gençlerden oluşuyorlar. neden? gençlik, gidip görev alıyor.

+hükümeti, oyların doğru şekilde sayılmasını sağlayarak mı devirecekler?
- evet aynen, o şekilde devireceğiz.

devamını okuyayım »
31.08.2015 11:41