elektrolitik kondansator

  • 154
  • 20
  • 5
  • 0
  • evvelsi gün

saç ekimi

dün yaptırdığım işlem. başta lokal anestezi için yapılan enjeksiyon dışında herhangi bir acı veya ağrı hissetmiyorsunuz. enjeksiyonun acısı biraz yüksek. onun dışında aynı pozisyonda saatlerce yatmak yorucu ve can sıkıcı.

ince telli saçlarım olduğundan daha sık ve fazla greft ekimi yapıldı 4350-4400 arası ve yaklaşık 14 saat sürdü. burada tam sayı vermek çok mümkün değil çünkü alım yapılan kökler ekim kolaylığı sağlaması için spançlar üzerine aynı yönde ve eşit miktarda diziliyor. buradaki sayı alım sayısı, her alınan kök ekim yapılamıyor düşük miktarda da olsa zarar görmüş veya uygun olmayan kökler ayrılıyor. sayıyı ulaşmayı sağlayan diğer işlem kanal açma işlemi. küsüratlı rakam veriyorum ki sakladığım anlaşılmasın minvalindeki rakamlar -en azından benim için- bir şey ifade etmiyor.

kafa derinizin altına adrenalin ve serum enjekte ediliyor ve kafanızın balon gibi şiştiğini hissediyorsunuz ama bir süre alışılıyor. iki gün başınızı öne eğmemenizi tavsiye ediyorlar, aksi halde bu sıvının yüz bölgesine akışı neticesinde yüzünüzde şişlikler oluşabiliyor.

gece, yolculuk için satılan şişme boyun yastığıyla uyudum ve çok sıkıntı yaşamadım. uzun süren operasyonun yorgunluğundan olabilir. başımı hala ağır ve büyük hissediyorum, iki gün için bol sıvı tüketimi ile bu durum ortadan kalkacak.

antibiyotik ve kortikostreoid yazdılar. düzenli kullanımı önemli.

yarın ilk yıkama klinikte yapılacak ondan sonraki yıkamalar medikal şampuanla her gün evde yapılacak.

2. gün editi: yıkama için kliniğe gittim. önce ekim yapılan bölgeye bepanthol sürdüler ve yarım saat kadar beklettikten sonra konazol diye bir şampuanla ılık ve tazyiksiz olarak yıkama yapıldı. tabi bu işlem biraz hassas ve yavaş yapıldı köklerin zarar görmemesi için. yıkama, dokular dökülene kadar yaklaşık 1 hafta devam edecek tabi evde kendiniz yapacaksınız.

3. gün editi: iş yoğunluğundan dolayı şirkete gitme mecburiyetinde kaldım ve neredeyse tüm gün ayakta kaldığımdan deri altına enjekte edilen izotonik alnıma indi ve şişlik oluştu. bol sıvı tüketerek ve buz kompresör uygulayarak şişlik azaldı. tuz ve kahve yasak bu arada. çalışma arkadaşlarınızla konuşurken ister istemez gözleri başınıza kayıyor. estetik görünmüyor tabi şimdilik.

6. gün editi: enseden kök alınan bölge kabuklanmaya başladı ve tatlı tatlı kaşınıyor. ekim yapılan bölgede kırmızılıklar azalıyor.

10. gün editi: donör bölge kabuklarının büyük bölümü döküldü. ekim yapılan greftlerden de dokular dökülmeye başladı. el sürdükçe dökülüyor lakin bu konuda aceleci davranmamak gerek. en sağlıklısı kendiliğinden dökülmesi. kepek kepek bir görünüm var ama rahatsız edici değil.

17. gün editi: dokular tamamen döküldü. ekim yapılan alanda deri hala sert ve biraz hissizlik var.

21. gün editi: her gün fotoğraf çekerek kontrol ettiğim kadarıyla ekim yapılan greftlerin yüzde yirmisi kadarı döküldü. saçlar normal görünüme döndü lakin aynada hala yabancı var yılların alışkanlığı çabuk geçmiyor.

11.hafta editi: %15-20 kadar saç çıktı ve uzadı. donör bölge tamamen kapadı. hatta yabancı bir berber alım yapıldığı dahi farketmedi ki "alımı nereden yaptılar" diye bir soru yöneltti. arada 1 seans prp yapıldı. prp biraz acı veriyor. ekimden önce de yaptırdığım bir işlem ilk seansda hiç kanama olmamıştı acı da yoktu ama 2., 3. ve 4. seanslarda acı yükselerek arttı. nedenini kan dolaşımının artması olarak yanıtladılar ki onların yalancısıyım. şimdilik her şey yolunda gidiyor.

gelişmeler oldukça entryi düzenleyeceğim. sorularınızı da yanıtlamayan çalışırım.

10.ay editi: yaklaşık on ay sonunda görünüm bu şekilde. " memnun musun? " sorusu en çok sorulan ikinci soru. evet çok memnunum. eski fotoğraflara bakınca özellikle.

devamını okuyayım »
14.12.2015 13:55