elian

  • 2069
  • 6
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

yazarların ekşi sözlük'e dair prensipleri

- favori butonunu sadece kenara atılacak bir içerik ya da “bunu keşke ben yazsaymışım” dediğim bir entry gördüğümde kullanırım. favori butonunun esas amacı buydu. o zamanlar en kral entry’ler taş çatlasın 30-40 fav alırdı. 5-6 sene evvel favorileyenler gözükmeye başladı. ondan sonra favori butonu yazarların “bak ben buradayım;))))” diye kendini gösterme fasilitesine dönüştü. tutacak başlığa erken girilen entry’ler 3-4 haneli favlanmaya başladı. “seni boydan boya yalarım:)))))” diyemeyen seri fav atmaya başladı. böyle samimiyetsizliklere gelemem ben. elian beni neden favlamıyor demeyin.

- başlıkaltı girmem. bu da samimiyetsizlik. o ne öyle gittigidiyor ürün yorumu gibi “harika bir insan, minnak bir kalbi ve 23 cm siki olan çok değerli bir yazar. keyifle okuyorum.” yazıyorlar birbirlerinin başlıkaltına. ben burada dalgasına yazarken utandım ahaha.

- yine aynı şekilde şöyle sevişken bir kadınım, böyle delikanlı bir adamım, öyle çok kazanan bir müdürüm, dünyanın en iyi okullarında okudum, boyum 1,98, bembeyaz tenim karpuz gibi memelerim, sikim brüt 19 santim, ingilizcem var almancam var tarzı sinyali açık unutan görürsem içerik ne olursa olsun eksiyi basarım. tamam burası sosyal bir platform ve herkes ekmeğinin peşinde ama yani mal gibi yapmayın şu halkla ilişkileri.

- mesajla soru soran olursa mutlaka cevap veririm. mesajda geri zekalılık sezersem cevap vermeyebilirim. mesajda terbiyesizlik, itlik, puştluk sezersem x5’le geri dönerim.

- bir entry’de kadın düşmanlığı, itlik, puştluk sezersem entry’yi eksilerim, yazarı engellerim, sayfasındaki notlar fasilitesine girip “dalyarak” falan yazarım. elimde olsa keleşnikofla ateş edicem yani o derece. edepsiz şerefsizler.

- bir entry’de imla hatası veya anlatım bozukluğu yapmışsam yıllar geçmiş olsa bile, gözüm yaş dolsa bile, aşk gülüm solsa bile editlerim.

- sözlüğü bırakıp giden oldu mu dön demem. zaten hayatın hiçbir noktasında gidene dur demem. ilgiye ihtiyacı olduğunda zaten kendi döner :d dönmüyorsa da adam gibi adamdır, sözlük onu hak etmiyordur.

- son olarak, başta favori butonu hakkında iyi konuşmamış olsam da, bir yazar hakkında fikir edinmek için yazdıklarından önce favladıklarına bakarım. o daha çok şey söyler.

devamını okuyayım »