elitistcorba

  • 41
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

silicon valley

--- spoiler ---

6.sezon 1. bölüm geldi
--- spoiler ---

6.sezonu gelmiş hoş gelmiş. geçtiğimiz sezonlardaki vasat, nereye gideceği belli olmayan başlangıçlara nazaran gayet güncel konuları ele alan yer yer vadi'de görülen işlerin büyük parodilerinin başrol oynadığı samimi bir ilk bölümle yüzümüzde bir tebessüm bırakarak başladı dizi.

richard'a hastalık derecesinde hayran olan jared'ı biraz daha derinden inceleyerek başlamaları hoşuma gitti. zira bundan önce hakkında pek az bilgiye sahip olduğumuz jared'ın terapistiyle konuşmaları, erlich'in evine giderek eski anılarını hatırlamaları hikayenin gidişi hakkında birkaç fikir verdi. hooli gibi büyük bir şirkette vp olabilecek yetkinliğe sahip olan, gübre örneği verebilecek kadar sosyal zekası yüksek, "this guy fucks" sözünün hakkını verebilecek kadar kadın işlerinde başarılı olabilecek potansiyele sahip olan jared'ın neden bu yolu seçtiği hepimiz için muammaydı. karakterin hikayesini derinleştirmek hoşumuza gidebilir zira diğer yüzeysel karakterlere göre jared izleyicinin ilgisini çekebilmek karakter.

gilfoyle her zamanki gibi dinesh'i efsane bir şekilde trollemeye devam ediyor. bu sefer yapay zeka yoluyla parmağında oynattığı dinesh için ise bu sezonda işler tıkırında gidecek gibi durmuyor.

monica konusu nereye gidecek merak ediyorum, zira richard ile ufak kıvılcım denemeleri kafamızda soru işaretleri doğurmuştu. umarım hikayenin içine etmeden dizinin içinde kalmaya devam edebilir.

richard yaptığı veri analizi bulutu ile yine ilginç bir teknoloji geliştirmiş olabilir. galiba birkaç bölüm bu konu üzerinden ilerleyeceğiz. son olarak son sezonda bir bölüm de olsa (bkz: erlich bachmann) jinn yanggggg diye ortaya çıkarsa ağzımızda çok güzel bir tat bırakır diye düşünüyorum.

güzel başladı güzel devam etsin.

devamını okuyayım »