empati kurabilen rahatsiz mankind

  • şeker abi (602)
  • 632
  • 2
  • 2
  • 1
  • bugün

fazla mesai ücretinin üstüne yatan patron

ooo günaydın sevgili çalışan. ne oldu hakkını mı gasp ettiler?
ne kadar üzüldüm. ne kadar üzüldüm.

peki sen birey olarak hakkını ararken hiç desteğin oldu mu? olmadı sanıyorum. peki neden olmadı biliyor musun? çünkü senin hakkını koruyan bir sendika, bir oda yok. aa dur lan aslında vardı bir şeyler ama iktidar kapanma noktasına getirdi onları di mi?

onlar kapanma noktasına gelirken sen ne yaptın peki?
söyliyim, umrunda olmadı. neden? çünkü zaten sana tek bir faydası yoktu, üstelik kendi ceplerini dolduruyorlardı. hep ondan. siz de neden bana faydası olmayan bir sendikaya, bir odaya üye olayım ki dediniz. haklısınız. zaten her konu böyledir, size faydası yoksa, sallayın gitsin.

anlamadınız, anlamayacaksınız. birey olarak bir bok yapamazsınız. işte yapamadığınız için sivil toplum örgütleri ve odalar var. ama odaları bok götürüyor, bir işi doğru düzgün yapamıyorlar diyorsanız, elinizi taşın altına koyun, düzeltmek için uğraşın. bu oluşumları siz gereksiz görürseniz, sistem en başta size zarar verir. çünkü sizin hakkınızı savunacak başka kimse yok! olana sarılın ve düzeltmeye çalışın. kanser olan babanızı bu zaten ölecek diye sokağa atmadığınız gibi, doğru çalışmayan meslek odanızı, sendikanızı da görmezden gelmeyin. ancak böyle bir gücü arkanıza alırsanız o patron dediğiniz yavşaklar, sizin hakkınızı yemekten korkar hale gelir. başka şansınız yok.

bunu anladığınız zaman, bunu anladığımız zaman, bunu anladıkları zaman, çalışan olmak köle olmaktan çıkacak. yoksa hepimiz birer köle olarak hayatımızı yaşayıp geberip gideceğiz.

devamını okuyayım »
06.07.2017 12:30