emre islekk

  • 1209
  • 14
  • 4
  • 3
  • evvelsi gün

alfa erkek olmanın sırrı

alfa doğulmaz ,
alfa olunmaz da,
bir bakmışsın zamanla alfa erkeğe evrilmişsin.
alfa erkeğe evrilmenin sırrı da, yaşadıkların ve onların sana kattıklarıdır.

öyle araba markasıyla, çok parayla kimse alfa olamaz. aynı ortama kendisinden zengin biri girdi mi biter o iş. gerçek alfanın yanına trilyonluk adamı koyun, kim kime abi çekiyor görün.

alfalık sadece kadınların ilgisini çekmek değil. bulunduğu ortamdakilerin liderliği sana bırakmasıdır. bu da zoraki bir şekilde lider olmaya uğraşmakla olmaz. öyle bir imajın vardır ki, insanlar yükler sana bu misyonu. bu da yılların kazanımıyla gelir.

babanın evinde, ananın koynunda, kendi küçük dünyasında yaşayanlardan alfa olmaz.

düşeceksin, kalkacaksın, tek başına kalıp yıkılmayacaksın...

aldatılacaksın, yaralanacaksın böylece vazgeçmeyi öğreneceksin, kaybetmekten korkmayacaksın...

ezileceksin, sevilmeyeceksin, dışlanacaksın, sıradan olanlar seni de kendisi gibi yapmak için hep eleştirecek arkandan konuşacak. sonra kimse tarafından sevilmeye ihtiyacın olmadığını, kendi doğrularına güvenmen gerektiğini anlayacaksın...

çok insan tanımış, çok kazık yemiş, hepsini de atlatmış olacaksın. öyle ki karşındaki kadının da, arkadaşının da bir cümlesinden bir bakışından ne istediğini, ne kastettiğini, nasıl biri olduğunu, kime nasıl davranman gerektiğini anlayacaksın. kimseye zayıf noktanı göstermeyeceksin.

herkesi dinleyecek, herkesin fikrini alacak, her bakışı gözden geçirecek, bunların süzgecinde yine kendi bildiğini yapacak; ama çok güzel yapacaksın. yaptıkların sonucunda karşılaşacaklarını da bilecek önceden hazırlıklı olacaksın.

nerede nasıl davranman gerektiğini, oturmasını kalmasını, adabı, yerine göre nezaketi yerine göre raconu bileceksin. insanlar seninle zaman geçirmekten zevk alacak. çevrendeki herkes karar mekanizmasını sana bırakacak. bilecekler ki seninle yaptıkları eğlencede de , planlarda da , işlerde de aksaklık olmaz, zaman güzel geçer.

bu tecrübeler zaten sana işinde gücünde de başarı getirecek. iyi kazanacaksın.

daha bunun gibi binlercesi...

bunun gibi binlerce yaşanmışlığın size kattıkları sonucunda 30'lu yaşlarınıza yaklaştığınızda, biraz da hamurunuzda varsa birgün farkedeceksiniz ki zamanında kimsenin siklemediği o çocuk; herkesin çevresinde olmak istediği, zamanında ciddiye almayanların konuşmaya imkan bile bulamadığı, tuttuğunu koparan biri olmuş çıkmış.

ayrıca (bkz: #81136777)

devamını okuyayım »