emre islekk

  • 1097
  • 14
  • 7
  • 0
  • dün

çok lüks bir hayat yaşayan mankenin gelir kaynağı

prolog edit: başlık bana kalmış. bir arkadaşımız gayet düzgün bir ifadeyle; mankenlerin 3000-4000 lira civarı tahmini kazançlarıyla nasıl son derece lüks bir hayat yaşayabildiklerini sorguluyordu. neden sildi anlamadım?
_____

hiçbir giderleri olmadıklarından dolayıdır. orospuluk yapıyorlar diyen olacaktır. ama bu düşündüğünüz orospuluk değil, ruhen orospuluk!

maalesef bir ara o leş ortamın içine düşmüş, bu ortamdan birkaç kez sevgili edinmek gibi bir hata yapmıştım. kız arkadaşımın arkadaş grubuyla aşırı samimileşip çoğu zaman gece gündüz birlikte zaman geçirdiğimizden, evlerinde bol bol kaldığımdan, kafaları güzelken anlattıklarından, birbirleriyle tartışırken birbirlerinin orospuluklarını yüzlerine vurmalarından* her şeylerini öğrenmiş, yakından görmüştüm.

- en birinci yöntem kodaman bir sevgili sahip olup, tüm masrafları kirayı giyimi kuşamı vs ona yüklemek. ona ev tutturmak, araba aldırmak ya da kiralatmak, kredi kartını kullanmaktır.
tabi her zaman böyle şanslı olamıyorlar. o zaman gerilla tarzı yaşamaya çalışıyorlar. vurkaç yaparak...

-sabahtan akşama onlarca kişiyle buluşurlar. kahvaltısı akşam yemeği içkisi vs... e asla hesap ödemez, her şeyi bedavaya getirirler. mesela sevgilini çağırırsın kahvaltıya, romantizm yaşamak için. 5 kişi birden gelirler karın doyurmaya. millet etraftan 'ooo 5 mankenle birden geziyor' diye düşünür halbuki mevzu farklı.

-kiraları gelince her biri sevgilisine surat yapar, 'canım sıkkın' der. yüz vermez, hatta hiç birşey vermez. sebebi sorulunca 'kira geldi. defilelerden programlardan ödememiz de gecikince ev sahibiyle tartıştık' der. kirayı kitler*...

-pek çoğunun onlarca askıntısı vardır. herhangi birinin mesajlarına 2 gün cevap vermez. en sonunda adam 'aramaz oldun küsmüyüz. neden hiç cevap vermiyorsun 2-3 gündür ' diye whatsapptan yazınca 'telefon faturamı ödemeyi unutmuşum yaff kimseyi arayamıyorum* ' der. keriz barzo hemen gelen pası gol yapmak için online ödemeden halleder. sonra ayıp olmasın diye kız 3-5 mesaj daha atar buna, o kadar.

-bir başka keriz akşam yemeğine ya da bir partiye davet eder. 'gelirim ama zanotti'de gördüğüm ayakkabının 38 numarasını hediye alırsan kih kih' der. adam kem küm edince 'ayakkabıyı al gel akşam 8'de evden alırsın beni. hem bende bi kahve içeriz' deyince adam 'verecek' umuduyla hemen 1000-1500 liraya ayakkabıyı alır.

-evden çıkıp bir yere gitmesi gerekir. foursquareden bakar. en yakındaki abaza askıntılarından birine mesaj atar 'cnm beni şuraya bırakırmısın noluuur' der*. taksi parası da ödemez.

-başka bir arkadaşının yurt dışında kıbrıs'ta vs olduğunu görür sosyal medyadan hemen mesaj atar. 'gelirken bana bi tom ford alır mısın' der türlü şirinliklerle. adamımız parfümü bir akşam yemeğinde verme fırsatı çıktı diye hemen alır. sanır ki başbaşa yemek yiyecekler. halbuki en az 3 kişi gelip oradan başka bir programa (genelde bir kız arkadaşlarının kız kıza doğumgünü partisi derler) geçip kendisini ekecekler bilmiyor.

-ama enişte diye tabir ettikleri arkadaşlarının sevgilileri bir sevgili olarak iyi bir tercih ise hepsi arayı sıkı fıkı ve çok iyi tutarlar. biriyle sevgili olursanız tüm arkadaş grubu da sizin kankanız olur. çünkü olur da ayrılırsanız muhakkak bir iki tanesi kendi arkadaşıyla arayı bozup sizinle sevgili olmaya çalışacaktır. iyi erkeği bulmuşlar, kaptırırlar mı?

- ha bunlar birbirlerini de pazarlarlar. mesela mine'nin arkadaşı barzohan; mine'nin diğer arkadaşı ece'den hoşlanır. gamze'ye 'hey prenses, bana ece'yi yapsana yaa bittim ona ben* ' der.
mine de barzohan'a kıyak yapıp ondan faydalanacağım umuduyla; bin bir ısrarla ece'yi barzohan'ın teknesine bi tura davet eder. belli olmaz bazen buna da en az 3-4 kişi giderler. mavi yolculuktan ziyade beyaz yolculuk olur kokainler havada uçar.

- bir tanesine çok samimi olduğu bir ajans sahibinden telefon gelir. 'fuar var. eksik kaldık acil 5 kişi bul bana. kişi başı günlük 400lira' bilgisi sonucunda arkadaşlarına döner 'kızlar fuar varmış. kişi başı 300 veriyorlar ama çok rahat iş, hem bir kere gidersek bu ajanstan hep iş gelir. kesinlikle kaçırmayalım' der. her birinin günlük 100 lirasını kendisi alır.

tabii bu manken ünlüyse kira ödetmek yerine hediye residance aldırtır, ya da ayakkabıyı prada'dan değil isabel marant'tan falan ister.

velhasıl, 'belki bi kere verir' umuduyla onlarca kişiyi yemek varken, bir manken neden iki bin lira için bir kişinin altına yatsın ki?

peki şimdi hangisi daha iğrenç? gecede bir kişiyle parayla seks yapmak mı? günde 10 kişiye parayla seks hayali kurdurtmak mı?

ikisi de değil tabi ki. vasıfsız kişiler, çok lüks yaşamak için böyle bedeller ödeyecek.

ayrıca (bkz: kapitalizmin kadına bakışı/@emre islekk)

devamını okuyayım »
04.07.2014 09:06