emrecigimm

  • 285
  • 13
  • 2
  • 0
  • 5 gün önce

kızılay'ın düşürüldüğü acınası durum

korona döneminde yardıma muhtaç bir yakınım oldu. o zamanlarda biliyorsunuz hijyen, erzak gibi paketler yığınla bu kuruma bağışlandi ve bende arkadaşıma bu öneriyi sunarak çağrı merkezini aramasını bu paketlerden almasını istedim. kendisinin hem engelli hemde yardıma muhtaç belgesi mevcut.

yanımda arayarak bilgi talep etti ve kızılayın bulunduğunuz bölgedeki şubelerini aramanız gerekiyor denerek telefon kapatıldı. biz de ne kadar güzel yardım yapılacak sandık.

ve sonrasında kızılay şubesini onlarca kez aramasına rağmen telefonlar açılmadı.

farklı bir gün telefon ile ulaştığında biz buradan değil direkt valilik, belediyelere paketlerimizi veriyoruz dediler. belediyeler kendi isimleri ile erzak verirken kızılaya bağışlanan kızılay kutusu ile de dağıtımının yapılması gerekirken bunu görmedim denk gelmedim.

muhtaç olan kişi, belediye vasıtasıyla erzak alamadı.

deli gibi hijyen paketleri hem üreticilerden hem de kampanyaya katılan bir çok firmanın kızılaya bağışladığı bir durumdu bilindiği üzere.

gel görelim kızılay ne dağıtımıni üstlenmiş nede ihtiyaç sahiplerine doğrudan ulaştırmiş. sadece ismi ile bağış almış. elbette farklı kişilere ulaştıriyor olabilir ama bizim yaşadığımız durum tamda buydu..

bu olayı öğrendikten sonra ciddi manada kızılay'a güvenim kalmadı. bu olayı buraya yazmayı düşünüyordum böyle bir başlığın karşıma gelmesi ile hatırlamam çok iyi oldu.

ne kurumu karalamaya çalışıyorum nede bağış yapmayın diyorum. sadece anlattıklarımın ettiğim yeminle doğru olduğunu söylüyorum.

şahsi olarak kızılay firmasına kan bağışı yapar arkadaşlarımı yönlendirdim, ama şu an gerçekten kızılay gibi bir kurumun güvensiz olarak akıllarda kalması çok üzdü.

devamını okuyayım »