enchantress

  • bıçkın (473)
  • 688
  • 0
  • 0
  • 0
  • 8 ay önce

diyabetin tedavisinin bulunması

tip 1 diyabet'in tedavisi için önemli bir adım. önce hastalığı tanıyalım, çünkü bu kök hücre tedavisi başarıya ulaşsa bile tip 2 diyabet hastalarını, yani yaşlıların şeker var bende kızım/oğlum dediği hastalığı tek başına tedavi etmeyecek. belki insülin rezervleri yeterli seviyeye çıkartılarak ileal interpozisyon ameliyatı olmalarının önü açılabilir. daha konuşmak için çok erken.

tip 1 diyabet çocukluk çağında ortaya çıkar, vücut insülin üretemez. hayat boyu insülinin dışarıdan verilmesi gerekir. bu çalışma dışarıdan sürekli insülin almak yerine vücudun insülinini uretebilmesi için bir adım.

tip 2 diyabet ise hücrelerin insüline direnciyle ortaya çıkar. yaşam tarzı tip 2 diyabetin ortaya çıkışını engelleyebilir veya hızlandırabilir. korunmak için haftada üç gün en az birer saat yürüyün, sağlıklı beslenin, tatlılardan uzak durun, katkı maddeli-kimyasal şeyleri kesinlikle yemeyin, kalbinizle sorununuz yoksa her gün bir fincan kahve için.

tip 2 diyabetin cerrahi olarak da tedavisi yapılabilir ancak en başta değindiğim gibi bu kişilerin pankreaslarinin korunmuş olması, yeterli insülin rezervlerinin olması gerekir. ileal interpozisyon (ince bagirsagin son kısmının başa eklenmesi), oniki parmak bağırsağınin mideden ayrilmasi ve midenin fundus denen bölümünün çıkartılması ile insülin direncine ve açlığa sebep olan hormonların etkisi azaltılır, duyarlılığı arttıran glp-1 isimli hormonun etkisi artırılır. ameliyatın başarı oranı çeşitlilik gösterse de %80-%95 arası olduğu söylenmektedir.

geçmiş olsun.

sağlık danışmanınız enchantress sundu.

devamını okuyayım »