erastes

  • 191
  • 0
  • 0
  • 0
  • 6 ay önce

beyazperde

1 senedir sürdürülen altyapı ve arayüz çalışmalarının, dün akşam nihayet 8 sularında sonlandığı ve bu sabah itibariyle yayın tarihindeki 3. değişimi yaşayan sinema sitesi. allocine çatısı altına geçtikten sonra, grubun diğer bütün ülkelerde bünyesine kattığı sinema sitelerine uyguladığı tasarım şablonuna ve ortak veri tabanına geçilmiştir. sitenin editörleri siteyi "will code html for food" t-shirtü giyen ilk adama kodlatmamıştır elbette. bu değişim uluslararası bir ağa dahil olmanın getirdiği, ortak bir karar sonucudur ve bu kararın altında sitenin iletişim sayfasında görebileceğiniz uluslararası 9 yöneticinin imzası vardır.

elbette bazı fonksiyonlar eski siteyle karşılaştırıldığında (-ki o bundan daha çok html for food bir yapıdaydı) şuan için daha zor, hatta kullanışsız gelebilir. ancak allocine.fr, filmstarts.de gibi grubun aynı sitelerini incelerseniz aynı altyapının seanslar, fragmanlar, haberler ve diğer tüm yeni bölümler için kullanıldığı görebilirsiniz. ha 'ben yerli, türk kullanıcısıyım bana ne uluslararası sitelerinizden' diyebilirsiniz; ben de o zaman türkiye'de beyazperde.com'un rakibi olarak gösterilen diğer hiçbir sitenin uluslararası bir sinema ve dizi veri tabanına dahil olmadığını hatırlatmak isterim.

bir nokta daha, beyazperde.com ekibi bu değişim sürecinde eskiye göre büyümüştür; fakat türkiye'nin en kaliteli, en güvenilir sinema sitesi olma inancından asla ödün vermeden yoluna devam etmektedir. beyazperde.com'un editoryal içeriği kalitesini kesinlikle bozmadan, bu yeni tasarımı ve alt yapısı ile yoluna daha da güçlenerek ve beslenerek devam edecektir.

resmi ağızdan gelen bu açıklama da kayıtlara böyle geçsindir.

devamını okuyayım »
30.06.2011 18:50