ergen gorunumlu yetiskinim ben

  • 32
  • 2
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

kolej öğretmen maaşları

size verdiğini misliyle geri alır bu kolejler. zorunluluktan 5. yılımı dolduruyorum bu sektörde ve her sene tarafımıza yaptıkları şeref yoksunu, hak yiyici hareketler artarak devam ediyor. ne yapıyor peki bu godamanlar?
1. yeni mezun, körpecik, zihni hür, vicdanı hür genç kardeşlerimizi biz sizlere şans vereceğiz ki sizler tecrübe edineceksiniz diye kandırıyor, bir tek uyumasına izin verecek kadar hunharca çalıştırıyorlar. çünkü ancak öyle tecrübe kazanacağına inanıyorsun ve kendini devamlı geliştirmeye çalışıyorsun.
2. tamam kendini gerçekleştirme evresi gayet normal ve yapanlara helal olsun fakat tüm bu kusura bakmayın ama eşşek gibi çalışmanın karşılığı nedir? asgari ücret veya 100 tl fazlası.
3. haftasonların asla senin değil. uydurulmuş kulüp saatleri, fil çapraz gider dediğinde satrançtan bihaber tiplerin satranç kulübü eğitmeni olması gibi olaylar gayet normaldir çünkü cumartesi günü de veliler çalıştığı için sen bir eğitimci olarak çocuk bakıcılığı yapmak durumundasın.
4. kolej çocuğu ya bunlar; haftasonları kahvaltı organizasyonları, sinema organizasyonları, piknikler bişeyler.. yeter ki okumuş yetişmiş güzel bir birey olmuş olan sen boş kalma. etinden sütünden her şeyinden faydalanalım.
5. haftalık sana kaktırabileceği ders sayısı 40 saati geçemez. ya da en azından meb böyle diyor. tabi ki köpek gibi çalışacaksın saçmalama. körpesin sen nasıl büyüyeceksin? türkçe öğretmenimiz haftaiçi 39 saat ana dersine giriyor. haftada 2 gün okuldan sonra etütlere kalıyor, cumartesi 5 saat ders yapıyor sınavlara hazırlananlara. sonra bu kızdan güleryüz, enerji, verim bekliyorlar. tamam olur.
6. her eğitim öğretim döneminin başında meb tarafından ödenmesi zorunlu hale getirilmiş bir eğitim ödeneği vardır her öğretmene yatan. artık her ödeme, maaş hesaplarımıza giren-çıkan para miktarı belli olduğundan tabi ki kolejiniz bunu size öder fakat ertesi gün tüm parayı geri ister. neden? çünkü sen o paraya anlaşmadın tatlı kız.
7. ders programına bakarsan bazı dersler etüt olarak gözükecektir. bunları hesabına ekstra olarak yatırmak zorundalardır. ama tabi ki eğitim ödeneği gibi onu da ertesi gün senden geri isteyecek. ama hakkım o benim! dediğini duyar gibiyim. özel sektöre hoşgeldin. burada devamlı hakkın yenecek ve sesini çıkarmazsan girdap içinde kaybolacaksın 3-5 kuruş uğruna.

(bkz: alo147)

devamını okuyayım »
19.12.2017 20:28