erlkonig

  • kofti anarşist (193)
  • 644
  • 4
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

call of duty warzone

harita değişimine dair iki kelam etmek istediğim oyun.

stadyum gibi haritanın kalanından izole, insanların arasalar dahi birbirlerini bulmakta zorlandığı çok katlı ve katlar arası geçişin kısıtlı olduğu bir alanı "düzlemelerine" sevindim. bu haliyle haritaya daha entegre görünüyor.

baraj bölgesi hacim olarak fazla yer kaplayan ama kapladığı alan oranında oynanabilir alan sunmayan bir bölgeydi. elden geçirmelerine sevindim.

farmlandin metruk hali içimi bayıyordu, şimdi verdikleri köy kasaba havası güzel olmuş.

haritanın port tarafında bir haliç vardı, uçarken bazen haritanın dışına çıkılıp gereksiz panik yapılıyordu. haliçi de haritaya almışlar, iyi olmuş.

özellikle downtownda çıkılamayan birçok 3-4 katlı bina vardı, oralara merdiven eklenmesine sevindim. kontrat var diye gidiyorduk, ya kontratı alamadan avuçlayıp dönüyorduk ya da yüksek bir binadan atlamaya çalışıp arada derede havada ölüyorduk.

ikiz kuleler aka toplu konutlar aka toki bölgesiyle hava alanının arası tam bir ölüm yoluydu. hem toki tarafındakiler, hem superstore (ikea) tarafındakiler hem de airport hangarlarının yılmaz bekçileri bu alana girenlere sıkıyordu. araya factory gibi bir yapı koymaları isabet olmuş.

kanalın içine siper alınabilecek kamyondur, konteynırdır koyulması da güzel fikir.

port'ta vinç sayısının azaltılması güzel olmuş, birini indirsen diğerinden bir camper sıkıyordu.

renk paletini ben sevdim, tema güzel. genel olarak görüşüm olumlu. gönlümden geçen bazı şeyler de var, olsaydı daha şık olurdu. mesela binaların daha detaylandırılması. ben oyunda açılamayan kapı diye bir şey görmek istemiyorum. gerekirse kırılsın, kapanmaz hale gelsin ama şu odalara artık girilsin. downtown'da birçok böyle bina var. bunların kullanıma açılması bina içindeki lineer kapışmaları ortadan kaldıracaktır

airport kulesine asansör dışında alternatif bir çıkış lazım. çıkan kapıya mayınları döşeyip yukardan terör estiriyor. genel olarak yüksek binaya çıkan adama orada kamp şansı vermeyecek önlemler lazım.

bazı buy stationların yerleri değişmiş, iyi olmuş. sayısının da artması lazım.

son olarak zombidir, nukedür bu gibi tırtlıkların son bulması sevindirici. insan gibi savaşımızı yapalım artık, zamanı gelmişti.

silahlara değinmek isterdim ama entry zaten çok uzadı. o alandaki değişikliklerden de genek olarak memnunum. hadi bakalım, şimdi av zamanı.

devamını okuyayım »