ernest everhard

  • mülayim ama sempatik (548)
  • 531
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 yıl önce

ak parti'nin hükümetten düştüğü gün

aman ha, konunun derinliğinden korkulup ergenokon'un sözlük'e de sıçradığından endişe etmeyin. düşmek sadece darbe ile olmuyor yahut ergenekon vari oluşumlarla gerçekleşmiyor. türkiye'de en çok hükümet düşüren olgu seçmen. seçmen kimsenin gözünün yaşına bakmıyor, önce düşüş eğilimine geçiriyor sonra da siliveriyor bazı siyasileri gerçek hayattan. yani seçmenden korkmak lazım, ergenekon'dan, darbe'den bile daha fazla korkmak lazım. kıbrıs'a bakın. ctp seçmen tarafından düşürüldüğünü neredeyse hiç görmüyor ergenekon deyip duruyor, tıpkı ak parti'nin yerel seçimlerde oyunun azalmasını ergenekon tertibi olarak gören zaman gazetesi gibi.

bir seçim bilemediniz iki seçim sonra ak parti hükümeti koalisyon bile kuramayacak bir şekilde düşeceğini düşünelim. yerine gürsel tekin, kemal kılıçdaroğlu'nun ekibinin başında bulunduğpu bir chp - mhp koalisyonunun geldiğini hayal edin.

bir yerlerde bir şekilde tutulan dosyalar gün ışığına çıkmak için an bekleyecekler. tıpkı cumhurbaşkanlığı seçimi için verilen rüşvet davası'nın sümen altı edilmesi gibi. halılar kalkacak, o zaman görülecek ki ortam dinlemleri sadece emekli generallerden ibaret değilmiş ve dokunulmazlık hükümetten düşenler için bir can damarı gibiymiş zamanında. yandaş medyanın reklamları düşücek, bazı vergi cezaları uzlaşma ile çözülecek, araştırma komisyonları olacak, bazı fındık tüccarları türkiye dışına taşınacak, tmsf biraz da yeşil bankaların mallarını satacak.

demokrasi o zaman bazılarının ihtiyacı olacak bazılarının ise teferruatı.

devamını okuyayım »