ertesiyarin

  • 186
  • 9
  • 4
  • 0
  • dün

yaşamayanlar

bu dizi ile bir anımı paylaşayım sevgili sözlük ahalisi.

aylar önce -hatta bir sene falan oldu galiba- oyuncu seçmeleri için bir arkadaş ile beraber ankara'dan yola çıkıp istanbul'a gittik. dizinin konusu ile ilgili hiçbir fikrimiz yoktu. audition için klasik bir metin ezberleyeceğiz zannediyoruz. neticede türk dizisi en fazla ne çıkacak karşına? diyalogları ezberlemeye koyulduk ama her cümleden sonra arkadaşla garip garip bakışıyoruz. komedi falan diye düşündük ilk başta. sonra baktık konu ciddi ciddi vampir falan. prova yapıyoruz ama ağzımıza hiç oturmuyor cümleler.

bu garipliğe rağmen işimizi ciddiyetle yapmaya devam ettik, elimizden geldiğince iyi bir performans göstermeye çalıştık diyebilirim. metin iyi de yazılmıştı, hakkını yemek istemem.

sonra baya garip bir şey oldu, arkadaş ile birlikte bizi kabul ettiler diziye. ilk bir orada kıllandık. elçin sangu, kerem bursin oynayacak diye bir dedikodu yayılmaya başladı. dedik ulan bizi niye alıyorlar o zaman? daha bir kıllandık. daha önce günlük dizilerde falan oynadık işte fox'ta, star'da. bir kıllandık yani. devlet tiyatrosunda yeni bir oyuna da başlamıştık arkadaşla tam da bu zaman. ne yaptık biliyor musunuz arkadaşlar? gitmedik diziye. dedik ki "ağbi ne vampiri amına koyayım türkiye'de? kesin patlar bu iş. şimdi istanbul'a yerleşsek kiralar olmuş ebesinin amı kadar, hem dt'de yeni oyunun provalarından iyi para kazanırız, ekmeğimizden olmayalım siktir et" dedik ve gitmedik. size şöyle söyleyeyim. bugün bu yayınlanan fragmanı görünce, vizyonumuzu sikiyim dedim. bu cinsiyetçi küfürler ile bizden bir bok olmayacağı belliydi zaten. yani uzun lafın kısası malız biz ağbi. insan da vizyon olacak aga. en azından arkadaşın biraz vizyon sahibi olacak.

edit: bu başlığın ilk entry'sine bakarsanız orada " genç, yeni jenerasyon ile çalışılacakmış" demiş arkadaş. eğer biraz vizyon sahibi olsaydık, evet çalışılacaktı. yaktın beni mehmet.

devamını okuyayım »
18.07.2018 01:09