eru iluvatar

  • 1515
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

başbakan erdoğan'ı havaalanında karşılayan kitle

bu kitle için söylenecek söz belli:

yemiyoruz bunları be anam!

sanıyor musun anlamıyoruz tüm çabalarına rağmen havalimanında toplanan o kitlenin senin için hayal kırıklığı olduğunu?

barışçıl eylem yapan insanlara, bir hafta boyunca resmen zulmettikten, organize yasadışı eylem yaptıkları gibi saçma sapan iddialarla, yolları kapattıkları gibi saçma sapan sebeplerle onları suçlu ilan ettikten sonra, sırf geçen haftasonu, olmayan eylem liderine hitaben yaptığın "siz 100,000 toplarsanız, biz 1,000,000 toplarız" tehdidinin altında kalmamak için, dün gece her yolu denedin:

- otobüslerle destekçiler taşındı.

- toplu taşıma seferleri uzatıldı, hatta bedavaya sunuldu.

- kamu hizmetleri politikaya alet edildi.

- "geziye gel" diye tweet atmak bile gözaltı sebebiyken, organize "havalimanına gel" sms'leri yollandı.

- polis de, beklendiği gibi, bırak "kamu alanı işgal ediliyor" diyerek engel olmayı, gelen otobüslere trafiği açarak, akp uşaklığına devam etti!

tüm bunlara rağmen toplayabildiklerin, niye orada olduklarını, ne slogan attıklarını bile bilmeyen, iktidara yaranarak nemalanmak isteyen insanlardan oluşuyordu.

megafonlu amigolarından ne duyarlarsa hiç düşünmeden tekrar edenler, taksim'i tayyip olarak anlayınca, "tayyip saşırma sabrımızı taşırma" diye bağırıp, bugünkü youtube eğlencemiz oldu.

(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=9lenqjm1lo)

onları oraya toplamak için yollanan smsler ayyuka çıktı, "evde zor tutuyoruz" dediğin insanların, "evden zorla çıkarılmış" olduğu malum oldu.

ve toplayabildiğin kitle, bırak milyonu, bırak yüz bini, bırak tüm hafta protesto eden kitleyi, geçen cuma kendiliğinden taksim'e inen kitlenin bile yanına yaklaşamadı.

kozların birer birer tükeniyor!

savurduğun tehditler etkilerini birer birer yitiriyor!

birer birer eriyor oyların!

eriyorsun...

devamını okuyayım »
07.06.2013 12:40