esdemirei

  • 217
  • 125
  • 41
  • 0
  • dün

işe yarar android uygulamaları

appsales ya da appsfree: google play store’da indirime giren ya da ücretsiz olan paralı uygulama ve oyunları takip etmenizi sağlar.

blue light filter: gece göz yormaması için kullanabileceğiniz ekran ışığını ayarlamanızı sağlar.

evie launcher: sade ve simge paketi destekleyen bir launcher. hiç denemediyseniz önerilir.

internet speed meter: anlık, günlük, aylık internet harcamalarını takip etmenizi sağlar. bildirim panelinde de bu takip sonuçlarını gösterir.

monefy: günlük, haftalık, aylık ve yıllık harcamalarınızı harcama hesaplarını ve harcama kategorileri altında tanımlayarak takip etmenizi sağlar.

sd maid: içerisinde sistem-uygulama artıklarını ve kopya dosya temizleyici yanında greenify’deki kullanılmayan uygulamaları dondurma özelliğiyle hakkını veriyor.

via browser: sade, hafif ve etkili bir internet tarayıcısı. her ne kadar bünyesindeki reklam engelleyici ublock origin’e kıyasla etkili olmasa da iş görüyor.

altta girdiğim uygulamaları başlıkta diğer yazarların girmesine rağmen yine de faydalanmak isteyenler için girmek istedim:
cambridge advanced dictionary: benim gibi ingilizce dilini öğrenen biriyseniz işinizi görebilecek ingilizce sözlük. kelimeyi ararken basit ve detaylı anlamlarını, fonetik okunuşlarını vermesinin yanı sıra örnek cümlelerle türkçe ingilizce sözlüklere gerek kalmadan rahat kelimeyi öğrenebiliyorsunuz.

customshare: bir metin seçip çıkan bağlam menüsünde paylaşı seçtiğinizde çıkan göz yoran uygulama kirliliğini gidermenizi sağlar. (bunu kullanabilmeniz için telefonunuzun root erişimi olmalı, xposed framework de kurulu olması gerekiyor)

flud: torrent’la haşir neşir, torrent’sız yapamam diyen biriyseniz bu torrent istemcisi diğer torrent istemcilerine kıyasla çok daha iyisi.

gbwhatsapp: normal whatsapp’ta göremediğiniz yığınla özelliği bünyesinde barındıran bir uygulama. içinde arayüz temasını ayarlaması, butonları ayarlama, mesajlaşma tiklerini ayarlama gibi sayamayacağım özellikler bulunmaktadır.

instagram pro: instagram’ın sponsorlu reklamlarından sıkıldıysanız bu uygulama bu sıkıntıyı çözüyor. bunun yanı sıra arayüzündeki butonlara müdahale edebiliyorsunuz, profil resimlerini yakınlaştırabiliyor, bu resimler dahil, videoları, hikâyeleri telefonunuza indirebiliyorsunuz. bu yazdıklarım benim hoşuma giden özellikleri diyebilirim.

shazam: müzik dinlemeye bayılan biriyseniz bu uygulama kesinlikle bulunmalı. başta yerel şarkılar olmak üzere yabancı şarkıları sadece birkaç saniye telefona dinleterek şarkı ve şarkıcı adını tespit etmenizde yardımcı oluyor.

snapseed: google tarafından diğer firmaların çıkardığı fotoğraf düzenleme kıyasla bence en iyisi olan bir fotoğraf düzenleme uygulaması. ücretli olan bir işe yaramayan fotoğraf düzenleme uygulamalarına karşı ücretsiz olması bile ne denli bir olayı olduğunu gösteriyor.

trafi: ülkemizde ankara, bursa, istanbul, izmir illerini destekleyen; bisiklet, metro, metrobüs, minibüs, otobüs, tramvay, vapur güzergâhlarını, bu güzergâh üzerindeki durakları ve bu duraklardan geçtiği saati gösteren bir ulaşım uygulaması. çıkış varış noktalarını güzergâhları belirterek varış noktasına hangi araçlarla varabileceğinizi öğrenebilirsiniz. bazı güzergâh önerileri isabetli olsa da bazılarıysa fazla zaman alan ve masraflı oluyor. bunun dışında iş görüyor.

zoho notebook: kullandığım not defteri uygulamalarına kıyasla hoşuma giden bir not defteri. “microsoft word gibi kapsamlı bir ofis programı kullanmak istemiyorum ama not defterimde microsoft word’teki özelliklerin bir kısmı olsun” diyorsanız bu not defteri işinize yarayacaktır.

devamını okuyayım »